Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 47
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Това не е вярно.Не искам да влизаме в спор, не съм привърженик на безконтролната употреба на пестициди и лично аз на пчелина не ги употребявам , но това не е вярно.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    25.10.2010
    Мнения
    14
    Да може без проблем,ако искате с ,,Пантера" за широколистен,както и семената му и ,,Лонтрел"за житни

  3. #23
    Колега, пообъркал си ги хербицидите.Пантерата е срещу житни плевели, а лонтрела срещу широколистни и двата не действат на плевелните семена.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    1
    Здравейте и аз имам проблем с плевелите в пчелина и питах за Раундъп и ми казаха че е безвреден но все пак като се пръска пред кошера е хубаво да си с гръг към входа за да не попада върху пчелите а за кацане по растенията тревистите след пръскане няма защото има спец. мирис който отблъсква пчелите. Не съм пробвал това е което ми казаха ще пробвам напролет.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Екотоксичност Риби
    ЛС50 (96 часа) salmo gairdneri = 86 мг/л
    lepomis macrochirus = 140 мг/л
    NOEC (21 дни) salmo gairdneri = 52 мг/л
    Daphnia magna
    ЛС50 (48 часа) = 485 мг/л
    Водорасли (selenastrum capricornutum)
    ЕС50 (72 дни) = 485 мг/л
    Птици
    Орално яребица (colinus virginianus) ЛД50 > 3,851
    мг/кг
    ЛС50 яребица (colinus virginianus) и патица (anas
    platyrhynchos) > 4,640 ppm
    Пчели
    Контактно и орално ЛД50 (48 часа) > 100μг/пчела
    Опасен за водни организми. Ниска токсичност:
    птици. Нетоксичен за пчели

    По желание на колегата И.Д. "привеждам доказателства".

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колега Христо, просто си направи труда и гледай филма" Светът според Монсанто" и тогава прилагай доказателства!

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Колега Иван, явно Вашата Библия е цитираният от Вас филм.Но истината за човечеството в момента е, че неговото оцеляване зависи от използването на химически средства - лекарства, пестициди, торове, хранителни добавки...Списъка е дълъг, спори се и за вредата и ползата от антибиотиците и ваксините.Спора на това място е излишен.

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    Екотоксичност Риби
    ЛС50 (96 часа) salmo gairdneri = 86 мг/л
    lepomis macrochirus = 140 мг/л
    NOEC (21 дни) salmo gairdneri = 52 мг/л
    Daphnia magna
    ЛС50 (48 часа) = 485 мг/л
    Водорасли (selenastrum capricornutum)
    ЕС50 (72 дни) = 485 мг/л
    Птици
    Орално яребица (colinus virginianus) ЛД50 > 3,851
    мг/кг
    ЛС50 яребица (colinus virginianus) и патица (anas
    platyrhynchos) > 4,640 ppm
    Пчели
    Контактно и орално ЛД50 (48 часа) > 100μг/пчела
    Опасен за водни организми. Ниска токсичност:
    птици. Нетоксичен за пчели

    По желание на колегата И.Д. "привеждам доказателства".
    Това според производителя или според няколко независими лаборатории. Нямам намерение да навлизам в спор, но личното ми мнение се припокрива с това на Иван Деспотов.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Кеширана версия - Подобни[PDF] Листове за безопасно приложение
    Формат на файла: PDF/Adobe Acrobat - Бърз преглед
    Глифозат. Не е установено. Лична предпазна екипировка. Дихателна система ... 0.0028 mPa при 450С (Глифозат). Разтворимост във вода ...
    http://www.agrobiotrading.com/attach...Glyphofan480SL Нарочно не е от сайта на монсанто,що се отнася до моето мнение, аз ясно го изразих- не ползвам на пчелина никакви препарати.Това обаче не означава, че те не трябва да се ползват- въпрос на личен избор.

  10. #30
    Защо съм на това мнение. Ще разкажа следния случай. Имах голям проблем с растението Мерджан. Опитвах да до премахна чрез изкореняване, поръсване със сол, нафта, раундъп и нищо. Докато не ми донесоха препарата Арсенал. Не си спомням каква беше препоръчителната доза, но сложихме двойно. Напръскахме и след седмица всичко беше изсъхнало. Това беше през Август. По дължината на оградата където беше Мерджана имаше около 30 Сливи. Видимо им нямаше нищо, само че, през следващите 3 години въобще не им покараха листа или се появи цвят, а в същото време бяха живи и имаше сокодвижение. На 3-година ги изкорених и посадих нови. Убеден съм, че причината е химическия препарат, който е останал в почвата. Като за капак след още 3 години на мястото пак се появи Мерджан.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •