Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 143

Тема: Мравки

  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Имали смисъл да се борим със мравките,някои виждал ли е вътре във кошер да има мравки.Аз не съм

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да влизат, и ако влязат долу почистват дъното и няма проблем, но когато се намъкнат под горната табла или най-често в хранилката издразват яко пчелите и дори не си взимат сиропа нормално.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    На хранилката поставям плат.Моите кошери са под дървета и съм забелязал че през лятото мравките падат направо върху капаците на кошерите.Варианта със пълненето на отрязани шишета и поставянето им на краката на кошерите,според мен не е ефективно.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри SL372751.jpg‎  

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Клонки(колтуци) от домати по 2-3 около хранилката в таблата. И мравките бягат надалече...

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Номера с парчето плат много ми хареса.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    мислја че мравките неса штетни за пчелните семејства. Никогаш нес-м видјал мравка в рамките при семејството,
    а што се намира врху поклопната даска или на д-ното при вароатозните д-на, по мен, това е полезно.
    Тези мравки чистјат кошера от разни акари, нпр. от ларви на восковија молец, от варооата којато падне долу
    и оште много други нестешства. Нормално това е когато са в мал-к номер.
    Виждал с-м снимки к-дето в збјага направили мравунјак, е тогава е друга дума, и от такива работи трјабва да се пазим.
    Но все пак мислја че при честен пчелар това не може да се случи.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Номера с парчето плат много ми хареса.
    Само че не е никак практичен, и въобще тоя тип хранилки с непрозрачни капаци не са особенно удобни и практични. Ако искаш или се наложи да погледнеш под малкото капаче трябва да го отваряш, не се вижда, както и с плат е същото.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Само че не е никак практичен, и въобще тоя тип хранилки с непрозрачни капаци не са особенно удобни и практични. Ако искаш или се наложи да погледнеш под малкото капаче трябва да го отваряш, не се вижда, както и с плат е същото.
    И така става и мравки не влизат във хранилката.Малкото капаче пчелите го заклейват,а плата пречи на мравките да влизат през голямото капаче.Клонките от домати също действат ноо ако са повече кошерите,си е работа да търсиш стръкове домати.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри SL372756.jpg‎  

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Да, това е не лош вариант, но точно за повечко кошери си е играчка това оправяне на плата. Иначе в русенско има доста зеленчуко производители с оранжерии в които сеят довати, така или иначе ги колтучат. Като сложиш в един кошер 2-3-4 пресни(свежи) клонки, отиват с месеци, стават като хербарий, но няма мравки.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    И когато влезне нјакоја мравка в хранилката, тја се удави, така да пчелите нјамат никакви т-рвоженија от тех.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •