Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 143

Тема: Мравки

  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Оставяш покривната табла празна и забравяш за мравките.Когато се потдържат силни с-ва-всички подробности с които се занимаваме губят смисъл.Изпозвлал съм грес на краката,изгоряло масло и всичко е за седмица.Колониите под стиропора се развиват яко докато не го махнеш!Успех!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Оставяш покривната табла празна и забравяш за мравките.Когато се потдържат силни с-ва-всички подробности с които се занимаваме губят смисъл.Изпозвлал съм грес на краката,изгоряло масло и всичко е за седмица.Колониите под стиропора се развиват яко докато не го махнеш!Успех!
    Колега аз съм нов в занаята но от всичко прочетено до сега в книгите и форумите , нали трябва да има изолационни материали и през топлите дни за да не прегрява семейството или бъркам.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    На теория да.Между другото за справяне с мравките четох в един чуждестранен форум че сипвали бакпуловер? и било доста ефикасно-някой ако има проблем с мравките да пробва и да пише тука ,ще бъде полезно да се знае дали има резултат.

  4. #14
    Миналата седмица ме нападнаха и мен, едни ситни мравки но сложих клонки от домати ,вече ги няма явно работи.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    На теория да.Между другото за справяне с мравките четох в един чуждестранен форум че сипвали бакпуловер? и било доста ефикасно-някой ако има проблем с мравките да пробва и да пише тука ,ще бъде полезно да се знае дали има резултат.
    Къде се сипва?

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Бакпулвера е силно ароматен. Може и да дразни пчелите.
    Някъде писах, че стиропора е много харесван от мравките, докато при фибрана не е така (по мои наблюдения), затова една стъпка към създаване на по-лоши условия за мравуняк е да се махне стиропора и да се замени с фибран, който по възможност да е много плътно изрязан.
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Прав си за фибрана,но и под него ще направят!За семействата е много по важно добрата майка и добрия запас.Фибрана няма да ги спаси.Не си усложнявайте живота,да не започнете където откриете мравки след време,да махате всичко-както правя аз в момента.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Къде се сипва?
    Посипва се на възглавничната рамка ..и около хранилката.

  9. #19
    Благодаря за разяснението. До година живот и здраве ще пробвам.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Дано да е ефикасно колега-ще се радвам ако мога да допринеса с нещо...Успех на всички !!!

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •