Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 117
  1. #101
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Колеги,едва вчера успях да прегледам ранните отвотки и останах много доволен.Майките са започнали да снасят и всичко е о.к.Днес ще им сложа основи и Стартовит. Благодаря на всички къде с укори, къде със съвети да ме насочат в правата посока и да създам новите семейства.

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Колеги, моля дайте съвет? На 26,27,и 28 април направих 45 отводки. На 25 май проверих за яйца, но не намерих. Като се има в предвид ,че от 15 май насам времето е много лошо, до обяд ако грее слънце, следобед вали и обратното. Та въпросът ми е да поставям ли пити с яйца или да изчакам още няколко дни?

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    Моето мнение е да изчакаш още малко. Аз направих отводки на 16 Април и едва преди седмица проносиха. Погледни пак след няколко дни и ще има яйца. Няма как от 45 отводки да няма никъде, просто времето е лошо и малко по- трудно става. А е много възможно и да си пропуснал да ги видиш на някои от отводките.

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Моите ги направих на 20 апр. и едва сега пронесоха.Времето е лошо,изчакай още малко

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    20
    каква е равносметката от направения от мен опит за ранна отводка.на 20 април отделих майката с три рамки от основното семейство.преди излюпването на майките разделих останалите пчели на три като всеки със запечатан маточник.след това от семейството с майката се разви и оделих от него три рамри и му придадох маточник от основното.в момента имам две отвотки с оплодени майки и едно на търтовка и на едно което майката изчезна и сега си залага маточник и семеизтвото с оделената майката ще е готово за магазин за липата.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Колеги, моля дайте съвет? На 26,27,и 28 април направих 45 отводки. На 25 май проверих за яйца, но не намерих. Като се има в предвид ,че от 15 май насам времето е много лошо, до обяд ако грее слънце, следобед вали и обратното. Та въпросът ми е да поставям ли пити с яйца или да изчакам още няколко дни?
    Аз на 27.04. направих 13 отводки и на 25.05 само една нямаше яйца. Би трябвало вече да има яйца, гледай по-внимателно. Може заради лошото време да не са започнали да снасят.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    2
    на 6 април направиме сборна отводка сега вече е с магазин и чакам продукция

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15

    врътки

    А какво ви е мнението за смяна на силен със слаб кошер?

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Отводките вече са ми по на 8 пити с пчели, скоро ще изпълнят корпуса, като сложа 2ри корпус как да процедирам:
    - да сложа 2-3 пити и като ги изградят нови
    - да сложа цял корпус с основи
    - да да прехвърля половината изградени пити в 2рия корпус и да сложа по 5 основи за градене в двата корпуса
    -друго?

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз процедирам така. разделям питите на две по пет, като и долу и горе слагам по две рамки за градежМайката оставям долу с откритото пило, а запечатаното качвам горе. След като изградят поставените пити допълвам с по една или две основи(в зависимост от това как градят) в горния корпус(обикновено майката вече се е качила там). лед като горния корпус съане на 10 пити (изградени) ротирам и започвам да допълвам бившия първи корпус с по пита.Така ги изграждат добре. Иначе може да има недостатъчно добре изградени , та даже и похабени основи. Вярно малко повече играчка е, но тръда си струва.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •