Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 45 от общо 45
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2014
    Мнения
    3
    Здравейте,

    Позволявам си да се присъединя към темата защото имам сходен проблем. При подготовката за зимният отоплителен сезон отрих, че в комина ми се е заселило пчелно семейство. Понеже на времето помагах на чичо ми, който беше пчелар, искам по възможност да не стигам до унищожаването на пчеличките. Някой би ли се ангажирал да помогне? Става дума за София, близо до стадион Славия.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Ако мястото е удобно за вадене на тухли и къртене, по това време е единствения вариант. Но и да го извадиш, какво ще го правиш сега, освен да подсилиш някой кошер, или ако си закъсал с някоя калпава майка да пробваш тая. Но доколкото разбирам от поста ти, не се занимаваш с пчеларство.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Или пък от далаците ако сглоби 2-3-4 рамки и в някакво сандъче може да се пробва да ги изпролети?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2014
    Мнения
    3
    Нямам какво да ги правя. Не се занимавам с пчеларство. Бих искал да не стоят в комина, защото се топля с камина и ще ги опуша като почна да я паля, а и комина ще се запуши. Пък на доста места казват, че пчелите намаляват и изчезват и бих искал по възможност да останат живи, но аз не мога да се грижа за тях.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2014
    Мнения
    3
    Искам да изкажа благодарностите си към Гецата за проявеното разбиране и своевременното отзоваване.
    Въпреки че не успяхме да спасим пчелите, защото явно съм ги изгорил в стремежа да ги опуша, отношението му и желанието за помощ са впечатляващи.
    Голямо благодаря!!!!

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •