Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 60
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Никът ми не е случаен. Изучете стадиите на развитие на насекомите.
    Много културно пишете, впечатлен съм. На живо никой не ми говори на Вие, особено като ме види.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Това че ние сме основния проблем е ясно на всеки. Когато динозаврите са били основния проблем нещата са били други.

    Какво е състоянието на планетата? Че все още има бурсуци около пчелините?
    Казваш, че всеки един вид има място в природата...Ами аз не го отричам това, а твърдя че човешкия вид също има място в природата.
    Гледал съм документален филм за Австралия, когато гризачите се бяха навъдили толкова, че извираха от всяко чекмедже отворено в къщата. Голямата популация се дължи на човешката дейност, затова и хората трябва да се грижат за ограничаването.
    Та като не знаем кое е правилно и кое погрешно, предлагаш на колегата да си премести пчелина, или да го подари на бурсука? Или да изгради още един пчелин щото борсиците ще се навъдят.
    И от последните ти изречения- Кое да пръска колегата? Пчелите или борсука

    Добре де, при мен имаше 1-2 кошера засегнати от големите черни мравки. Там им е мравуняка явно.... И аз какво да правя, мерки всякакви ... Нищо не предприех. Чак след 2 години реших да няма хранилка и да не подхранвам .... И познай какво, няма проблем с мравките ... Но не убих мравките ...

    Втората мярка която мисля да предприема е чак на тази 3-та година е да преместя кошера. Но след като спрях да давам захарен сироп. това не е необходимо ...

    Давам го като пример ...

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре де, при мен имаше 1-2 кошера засегнати от големите черни мравки. Там им е мравуняка явно.... И аз какво да правя, мерки всякакви ... Нищо не предприех. Чак след 2 години реших да няма хранилка и да не подхранвам .... И познай какво, няма проблем с мравките ... Но не убих мравките ...

    Втората мярка която мисля да предприема е чак на тази 3-та година е да преместя кошера. Но след като спрях да давам захарен сироп. това не е необходимо ...

    Давам го като пример ...
    Този пример го дай на борсука!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре де, при мен имаше 1-2 кошера засегнати от големите черни мравки. Там им е мравуняка явно.... И аз какво да правя, мерки всякакви ... Нищо не предприех. Чак след 2 години реших да няма хранилка и да не подхранвам .... И познай какво, няма проблем с мравките ... Но не убих мравките ...

    Втората мярка която мисля да предприема е чак на тази 3-та година е да преместя кошера. Но след като спрях да давам захарен сироп. това не е необходимо ...

    Давам го като пример ...
    Виж, Калояне, всики и всичко си има някаква граница. Ти не уби мравките, но третираш против акар нали? То е същото. Ами, ако мравките вместо в кошерите влезат в къщата? Ако не можеш да ги прогониш? Пак да кажа. Вижте(не ти говоря на Вие, а говоря на всички колеги) какво става в Украйна, в Израел, в Африка.
    А че има места по света, където все още убиват жени с камъни заради "грях", какво ще кажете?

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Виж, Калояне, всики и всичко си има някаква граница. Ти не уби мравките, но третираш против акар нали? То е същото. Ами, ако мравките вместо в кошерите влезат в къщата? Ако не можеш да ги прогониш? Пак да кажа. Вижте(не ти говоря на Вие, а говоря на всички колеги) какво става в Украйна, в Израел, в Африка.
    А че има места по света, където все още убиват жени с камъни заради "грях", какво ще кажете?
    Не е убил мравките ли? Напротив! Убил ги е като ги е лишил от храна.
    И с тези които убиват жени заради "грях" не съм съгласен.
    Ебането не е грях!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Не е убил мравките ли? Напротив! Убил ги е като ги е лишил от храна.
    И с тези които убиват жени заради "грях" не съм съгласен.
    Ебането не е грях!
    Да де. Нали сложих кавички на грях.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да де. Нали сложих кавички на грях.
    Да де. Видях ги.
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Добре, извън кръга на шегата , няма ли да е най-добре по принцип да се сложи електропастир, който и по принцип би помогнал срещу други животни или ?

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Въпроса който задодох ли е труден ?

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    593
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Въпроса който задодох ли е труден ?
    Не, просто е риторичен...

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •