Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 61
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    858
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    . Този път вече напускам форума.
    Хе-хе.....не се впрягай.Има колеги,които денем пишат едно,а нощем друго....дори,понякога цитират себе си и сами си дават акъл.....А животинките........

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,248
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Родена си за лобист - като не можеш да помогнеш, поне да попречиш, пък след теб друг да мете.

    Здравейте, драги съфорумци,
    Бях се отказал от "надлайването", но видях че темата замря и реших да почовъркам още малко. Извинявам се за закъснението, но аз ходя и на работа(представете си). Та по темата - не съм можел да помогна. Ако става въпрос за господина, който нарича събеседника си "некадърник, събиран от килима", боя се че там никой не може да помогне. Поне аз нямам власт над еволюцията.
    А за другото, мисля че успях да предизвикам някакви размисли за отношението ни към околния свят и животните в частност.
    Аз това го смятам за помощ. Вие като можете, помогнете с друго.
    И накрая, не разбрах на кого пречих, че пък и някой за замита след мен. Живейте си живота, тровете, убивайте, насъсквайте кучета и др., надявам се на поне на хора да не посягате. Този път вече напускам форума.
    Не знам дали ще прочетеш това, след като напуска ш форума. Мисля, че трябва да се разграничава елиминирането на вредител, който нанася щети, от кучешките боеве(ако имаш това в предвид), които са безсмислена жестокост.
    Ти веган ли си? Ако да, моите уважения към мнението ти като цяло. Ако не,... наистина остава "надлайването".

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    685
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Родена си за лобист - като не можеш да помогнеш, поне да попречиш, пък след теб друг да мете.

    Здравейте, драги съфорумци,
    Бях се отказал от "надлайването", но видях че темата замря и реших да почовъркам още малко. Извинявам се за закъснението, но аз ходя и на работа(представете си). Та по темата - не съм можел да помогна. Ако става въпрос за господина, който нарича събеседника си "некадърник, събиран от килима", боя се че там никой не може да помогне. Поне аз нямам власт над еволюцията.
    А за другото, мисля че успях да предизвикам някакви размисли за отношението ни към околния свят и животните в частност.
    Аз това го смятам за помощ. Вие като можете, помогнете с друго.
    И накрая, не разбрах на кого пречих, че пък и някой за замита след мен. Живейте си живота, тровете, убивайте, насъсквайте кучета и др., надявам се на поне на хора да не посягате. Този път вече напускам форума.

    Аз мислех да се включа, но не искам да пада разговора до ниво тип псувни защото то горе долу на много "интЕлеГентния" хумор по тази тема до там щяхме да стигнем ... И така предпочитам да си замълча също .. Недей се чувствай сам, така или иначе винаги ще си и този форум е едно добро мерило, какво може да очакваш по принцип

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    41
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Родена си за лобист - като не можеш да помогнеш, поне да попречиш, пък след теб друг да мете.

    Здравейте, драги съфорумци,
    Бях се отказал от "надлайването", но видях че темата замря и реших да почовъркам още малко. Извинявам се за закъснението, но аз ходя и на работа(представете си). Та по темата - не съм можел да помогна. Ако става въпрос за господина, който нарича събеседника си "некадърник, събиран от килима", боя се че там никой не може да помогне. Поне аз нямам власт над еволюцията.
    А за другото, мисля че успях да предизвикам някакви размисли за отношението ни към околния свят и животните в частност.
    Аз това го смятам за помощ. Вие като можете, помогнете с друго.
    И накрая, не разбрах на кого пречих, че пък и някой за замита след мен. Живейте си живота, тровете, убивайте, насъсквайте кучета и др., надявам се на поне на хора да не посягате. Този път вече напускам форума.
    Със сигурност твоето мнение и на Калоян ме накараха да създам тази тема ,но не искам да напускаш форума заради това.Вашето мнение е важно за мен.Винаги крайните и рязки изказвания водят до ексцесий, но това е демокрацията , либерализма и новите евро ценности, но те така печелят. Нека продължим да споделяме мненията си въпреки острите нападки и обиди.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Четох темата с интерес не взимах участие защото съм съм работил като ветеринар но също така съм работил и в кланница , източноправославен съм но съм чел доста будистки книги.Та Буда казва, че крайностите са зловредни.Това с антифриза си не е работа умира се от бъбречна недостатъчност но и тоя бурсук няма работа при пчелите.
    П.П.Деликатна тема!

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,248
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Със сигурност твоето мнение и на Калоян ме накараха да създам тази тема ,но не искам да напускаш форума заради това.Вашето мнение е важно за мен.Винаги крайните и рязки изказвания водят до ексцесий, но това е демокрацията , либерализма и новите евро ценности, но те така печелят. Нека продължим да споделяме мненията си въпреки острите нападки и обиди.
    Като спомена демокрацията, се присетих(по темата) за масовото избиване на кучета през 80-те години. Бях малък, но си спомням, как баща ми скри едно от кучетата ни в банята, но то се разлая. Измъкнаха го и замина...

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    75
    В будизма е разглеждан и този казус: възможно ли е касапин да практикува дхарма и да открие просветлението. Под различни версии на разни истории, притчи, коани, има такива за среща м/у касапина и Буда, за касапина светец, за касапина принесъл сърцето си в дар и т.н. И парадоксалното е, че отговора е положителен - предвид, че консумацията на месо е забранена в дхарма, та какво да говорим за убийство, пък било то и на животни. Обяснението им е, че следствията или кармата, ако ще е по- коректно да боравим с будистката терминология, не произтичат от действията и решенията ни, а от състоянието на ума и качеството на съзнанието ни т.е. убивайки за удоволствие или за отмъщение, от омраза или гняв, тогава това ни навлича така наречената карма. Но когато убиваш без да искаш да убиваш!, когато убиваш от нужда, да речем от глад или да се защитиш, тогава действието не е порочно, не те въвлича в порочния кръг на самсара, включително и, ако професията ти е да си касапин.

    И наистина намирам за странно, за да не казвам глупаво, ако всяко убийство те ощетява, защото така или инак всички извършваме някакви убийства всеки ден - микроби, вируси, дребни мушички, какво ли не убиваме без дори да разбираме, а за пчеларите да не говорим: ние сме убийци по рождение. Колкото и да се старае, и внимава пчеларя за една година убива стотици, а може би и хиляди пчели, неизбежно е просто - някой ден пчеларските технологии и техника може би ще се развият така, че да не нараняваме пчелите по никакъв начин, което би било повече от чудесно.

    Сега аз нито съм будист, нито пък просветлен, за да твърдя, дали убийството на въпросния язовец ще донесе лоша съдба на колегата, та не знам как е според дхарма и духовните среди, като цяло. Но знам, че положението, за което се търси решение, не е как да измъчваме или да се гаврим с животното, не е как да избием борсуците на планетата. На практика, ако язовеца си хване пътя на нейде или поне да не закача кошерите, не го познавам лично, но едвали колегата ще се чуди какво да го прави - поне на негово място, хич нямаше да ми пука, да си кара животното живота какво ме бърка, най- много да го издебна от засада, че да му щракна една снимка. Борсук не съм, но змии не е, като да не съм засичал на пчелина, една не съм убил досега, даже път съм им давал. Гнус ме е от тях и естествено ме притеснява малшанса да настъпя змия, която на капак да е отровна, но те все пълзят от някъде си на някъде си, тъй или инак не мога да ги спра, а и е плюс, че ми ловят мишки, а мишките вече биха ми били проблем за кошерите, така че може да се каже, че змиите са на наша страна в случая. Но диви или домашни животни (впрочем аз втория проблем съм го имал много често), които ми навреждат на кошерите, съжалявам - чупка или куршум. И ако някой, бил той друг колега, бил рандом човек, бил и будист почне да ме хока, колко съм лош - ок, но първо очаквам сериозна аргументация и второ, решение на проблема. Ако ли не - кой по дяволите си ти, че си позволяваш да ми намилаш как да живея и с какво право си позволяваш да ми внушаваш някаква вина?!

    Има проблем/ положение/ задача/ работа, която трябва да се свърши, някак трябва да се свърши, криво, ляво, но един конкретен резултат/ цел трябва да бъде постигнат. Човекът Х е намерил начина Х, който може да намери по- добър да казва или да го направи той, или пък ако иска да си замълчи негов избор, няма дерт, ама не става да сипваш гипса и да обвиняваш ей тъй. Като обвиняваш какво - ставаш по- морален ли, по- възвишен и духовен, рееш се високо над нещата, и над нещастниците там долу. Такива, като тунберг, докато се ползват с облагите на съвременната индустрия, наместо да развяват плакатчета по площадите, да вземат да измислят и предложат работещи решения на проблемите, които коментират, да вземат първо да свършат нещо наистина полезно, реално на практика, а не само да си упражняват устата в дрънкане на глупости и да обвиняват безразборно как ... какво беше, как й се наложило заради "тях" да изостави училището, което обичала, бреййй че превземки, ама спешно и веднага трябва да напуснеш даскалото нали, няма време да си завършиш образованието, пък и да седнеш да понаучиш нещичко по тия теми. А сложи камък в/у камък първо, пък сетне раздавай акъли, баси лапешките истории. Макар, че не е виновно то, виновни са възрастните около него, които му промиват мозъка с пълни кретении. Личност на годината била - ми прав е колегата по- горе, покрай устата му още жълто не знае как да си избърши дупето, ама инак личност на годината. Че какво е направила, какво е постигнала, какво е сътворила, какво е открила или изобретила, че да ми я дават за пример, кое е нейното реално истинско постижение, на което да сваля шапка. На това ли ще се учат децата ми - да крещят и лаят истерично по улиците, щото искали нещо си ..... "искам да искам" житейския лозунг на днешното поколение, чак вече ще им се угажда тоз бил искал да бъдел пол джедай, друг искал да бъдел женско- мъжки пол, трети бил искал пол транс- мранс- пеерас ..... простотии, наглост и невежество. Деградация и пародия са тия неща, а не хуманизъм и прогрес, моите извинения, ама ай да не се кръщаваме.

    Та извинявам се на колежката, щом се е засегнала - извинявам се и на другите, че напуска форума заради мой коментар, не съм искал да я обиждам. Явно съм прекалил със изказването си за лобизма, исках единствено да й посоча, че се отнася неадекватно и преекспонира. Инак няма психично здрав човек, който да изпитва удоволствие от отнемането на живот, не е приятно, но е твърде често неизбежно и да се фанатизира човек, да се вманиачи в идеята никога нищо да не убие или нарани, никога не е довело до нещо по- добро, нито за средата, в която живеем, нито за самия него.

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз мислех да се включа, но не искам да пада разговора до ниво тип псувни защото то горе долу на много "интЕлеГентния" хумор по тази тема до там щяхме да стигнем ... И така предпочитам да си замълча също .. Недей се чувствай сам, така или иначе винаги ще си и този форум е едно добро мерило, какво може да очакваш по принцип
    Моля те да простиш наглостта ми, но щом предпочиташ да замълчиш, защо горното не го написа на лични до kokona?
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Като гледам какво ми дава търсачката...
    Форума пак се изкурви!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Сега, като се разнищи проблема с бурсука, дайте нещо и по проблема на Ачката с мечока. За мен вече е ясно, че ако стане някой нелеп инцидент с въпросната мечка, най-добре ще е да се изяде, за да не се замърси кармата. А щом е заради кармата и аз ще се включа, само кажете

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •