Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 23
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Абе, вие знаете ли колко е мъчителна смърта при отравяне от антифриз?! Не искам да коментирам съвета за кукичките.
    Мислех че поне пчеларите са малко от малко по добри от средния българин. Срамота!!!

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    По принцип това с антифриза работи безотказно, но ще утрепе къде що има животни които вкусят и наистина е изключително жесток метод и обикновно не засяга само вредителя. Най-добре е да се търси хуманен начин за справяне с тези нападения.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Абе, вие знаете ли колко е мъчителна смърта при отравяне от антифриз?! Не искам да коментирам съвета за кукичките.
    Мислех че поне пчеларите са малко от малко по добри от средния българин. Срамота!!!
    Всъщност, средния българин, както се изразяваш, е доста милозлив, милостив и ...лицемерен. Докато се занимавах професионално с животновъдство, 99% от клиентите ми изпадаха в "ужас", че агнето трябва да се заколи преди да се изяде. Но в същото време с най-голямо удоволствие, си го хапват, стига да не присъстват или участват...
    Да не говорим, че постигането на хуманни цели, в историята на човечеството, се е осъществявало винаги с нехуманни средства(революции, войни за ...независимост и т.н.). Ами ловуването, като спорт, какво хуманно има в него? Това, че не се използва антифриз(например), а куршуми? Съжалявам, просъществуването на пчелите, моите и не само, ми е по-важно, от хуманното отношение към язовеца. И ако хуманните методи са неприложими, или не дават резултат, бих използвал, какъвто и да е работещ метод, стига да няма риск за засягането на други животни.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Клал съм всякакви животни, без едър рогат добитък. Не се гордея с това и съм отвратен от тази човешка дейност.
    Да, по твоите критерии съм лицемер, но от доста време не мога да си позволя да причина страдание на животно.
    Сравнението на лова със спорт е меко казано некоректно.
    "И ако хуманните методи са неприложими, или не дават резултат, бих използвал, какъвто и да е работещ метод, стига да няма риск за засягането на други животни."
    Кои животни заслужават
    хуманни методи и кои не?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Клал съм всякакви животни, без едър рогат добитък. Не се гордея с това и съм отвратен от тази човешка дейност.
    Да, по твоите критерии съм лицемер, но от доста време не мога да си позволя да причина страдание на животно.
    Сравнението на лова със спорт е меко казано некоректно.
    "И ако хуманните методи са неприложими, или не дават резултат, бих използвал, какъвто и да е работещ метод, стига да няма риск за засягането на други животни."
    Кои животни заслужават
    хуманни методи и кои не?
    https://chr.bg/istorii/priroda/psiho...tni-za-sporta/

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    41
    Моля колегите имащи отношение по въпроса с хуманноста да посетят темата за това, да изкажат мненията си там а да не пълнят тази тема със спам. Благодаря.темата е в раздел Свободни теми.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Абе, вие знаете ли колко е мъчителна смърта при отравяне от антифриз?! Не искам да коментирам съвета за кукичките.
    Мислех че поне пчеларите са малко от малко по добри от средния българин. Срамота!!!
    Кошерите ми са буквално в гората и риска да срещна баба Меца хич не е малък. Какво трябва да направя според теб(някой,който пише от3-тия етаж)?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    С разсъжденията си от "третия етаж" разбрах, че ще отровиш мечката с антифриз. Дано не успееш, а и е трябвало да помислиш, преди да разположиш кошерите си там. Между другото, обсъжданията са в друга тема.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Кошерите ми са буквално в гората и риска да срещна баба Меца хич не е малък. Какво трябва да направя според теб(някой,който пише от3-тия етаж)?
    Първо ако си в гората и дори и да е твоя, си има специфично законодателство, я кажи къде е района да видим ? Второ, пиши ти как се справяш, за да видим дали няма друг начин.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    41
    Поставих 2 соларни устроиства за прогонване на животни купени от Кауфланд по 25лв, бр, Така ме посъветва комшия с овощна градина. Изпробвано от него ,че работи.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •