Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 12 от общо 12
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от meduza Виж публикацията
    Благодаря!
    Горед-долу имам представа - пролетта ми е силна (овошки, акация), но след юни има предимно ливадна паша.
    И аз съм в горски район,и ще дам пример, какво може да се очаква при мен.Друг е въпроса какво се случва.За пролетта и овошките е ясно.,макар че когато пролетта закъснее,и времето е хубаво,може да съберат доста нектар който да се застъпи с акацията.Май месец е наи интересен.Тогава цъфтят кленови дървета мекиш, шестил,които отделят доста нектар.Има и мана по смърчовете.. Миналата година преди да цъфне акацията,имаше 5-6 пълни маг.пити ,а тая година,бяха пред гладна смърт -тук там имаше килийки с мед в плодника.Акацията е главна паша,когато я има.Може да се предвиди 2-3 седмици по рано.След 20дни покой,започват липите,(малко са), ливадите (и те са малко)и мана от все още малките жълъди ,която може да е доста но две години в няма никаква.В края на юли,ако в района е глад,(или поне така си мисля)пчелите ми събират и малко слънчоглед,нищо ,че започва от минимум 4км,.Размножаване Основно след акацията и юли.
    Този пост е редактиран от varom; 30.11.2023 в 15:19.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от meduza Виж публикацията
    Благодаря!
    Горед-долу имам представа - пролетта ми е силна (овошки, акация), но след юни има предимно ливадна паша.
    аз лично не бих се "пънал" да хващам ранната паша, нито да развивам силни пчели пролетта...по-скоро бих почнал яваш, яваш...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •