Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 89
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Несъм объркал цифрите.Кошера е 12дб.с пълен магазин отдоло и отгоре има магазин с 5-6кг мед.Всичките ми медовици са с магазин отдоло.
    Е,друг е въпроса ако си зазимямаш семеиствата с магазините.И аз не бих си правил труда да пребирам каквито и да е рамки в склада.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2012
    Мнения
    6
    Страхотна тема wink;

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    17
    Някой би ли ми обяснил по-подробно как се зазимява ДБ 12 рамков без да се свалят магазините.Чул съм че било по -добре.

  4. #14
    Цитат Първоначално публикувано от apis_59
    Някой би ли ми обяснил по-подробно как се зазимява ДБ 12 рамков без да се свалят магазините.Чул съм че било по -добре.
    не е по добре, слага се найлон между плодника и магазина с отвор с найлона колкото да премине1-2 пчела-и.Това е с цел да се запазят питите от молец.Иначе да зазимиш ДБ с магазини, и в магазините да има хранителни запаси, за зимата няма как да стане.Макар че някой казват че е възможно,аз не ти го препоръчвам.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    17
    И аз съм на същото мнение.Благодаря ти!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    Макар че някой казват че е възможно,аз не ти го препоръчвам.
    А би ли обяснил защо

  7. #17
    Щото стига вече експерименти, до там сме се докарали че гледаме, другия да е по зле от мен без значение че и аз съм зле.Когато пчелина е голям и няма склад където да побере толкоз магазини и пити е оправдано, да се оставят магазините да зимуват при пчелите.Но когато става за по малка бройка, е безсмислено.

  8. #18
    Гилъне, през зимата молци няма. Има много причини да не се прибира магазина, но опазването от молци, не е сред тях.

  9. #19
    това не е вярно, моите пити именно, зимата бяха изядени от молци, докато бях по пирогов.Та не питай как съм се оправил с основи пролетта, за акацията и после за липата

  10. #20
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    това не е вярно, моите пити именно, зимата бяха изядени от молци, докато бях по пирогов.Та не питай как съм се оправил с основи пролетта, за акацията и после за липата
    Зависи къде си държал питите!Молеца се развива при температура от 12 градуса нагоре!

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •