Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 79
  1. #61
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Калапиш
    Колега всяка година повтарях тази операция,орехови листа, пелин комбинирвам ги и файда никаква.Докато доиде време да ги слагам на кошерите молците са ги ошетали а ако е имало и малко медец и мишките са минали от там.Започнах да ги оставям да зимуват на кошерите но се появи друг проблем.Тази година ще пробвам на комин както чета тука било най удачно и ефикасно.
    Пробвай ги на комин, отдоло сложи много ситна метална мрежа , сложи комина да е на такова място където става най голямото течение на пчелина ти , и направи някакъв скалъпен навес да не вали точно отгоре им.
    Освен орехови листа на мойте слагам и див пелин ефекта е много добър.
    А , да и друго важно нещо , ако ги извадиш преди да е застудяло пробвай следното над четирите магазина или корпуса в петия остави място в което да поставиш две бурканчета от бебешко пюре пълни с мравчена кисиелина , това спасява положението през топлите дни , зстудее ли вече течението и студа си казват думата.Лошото е , че напролет трябва да провериш в бурканчетата има ли мравчена киселина или се е изпарила - ако няма се налага доливане ,че докато почне първата паша става топло да не ги смели тогава.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    От писаниците става ясно, че комина е най-доброто решение. Как обаче съхранявате плодникови пити? Такива за които няма наличен инвентар, няма място и в кошера? Стаята опушена със сяра не върши работа при мен, понеже не разполагам с такава, някакви други идеи?

  3. #63
    Пробвал съм какво ли не. Единствените варианти са фризер или комин.

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Имам гардероб, на който мога да сложа дупка долу и горе с мрежа. Мога да сложа този гардероб в неизмазано мазе (тухла) където има сравнителна вентилация, това дали ще помогне?

  5. #65
    Пробвах 2-3 варианта и фризера се оказва най добрия за 1 вечер в фризера и на другия ден ги местя в друг фризер който който си седи спрян. Докато се осетя за схемата миналата година ми отидаха 20-тина рамки
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи

  7. #67
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Имам гардероб, на който мога да сложа дупка долу и горе с мрежа. Мога да сложа този гардероб в неизмазано мазе (тухла) където има сравнителна вентилация, това дали ще помогне?
    Имам такъв гардероб, на който дъното и тавана съм ги направил на решетка и е на проветриво място. За пити в които не е люпено пило, няма проблем. За плодникови, не става. Личен опит. Може би ако целия е от мрежа, но това е само предположение.

  8. #68
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Аз тази година сложих 10-15 плодникови рамки в 1 сандък в които сложих лентички против молец за хранителни продукти. Дето се слагат по шкафове и т.н.т. стуват 2-3-4лв. и няма ядове, незнам колко е правилно.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    нафталинът не е добро решение ,аз ги съхранявам на кумин като между магазините слагам орехови листа но има понякога малко пайжина от мулец понякога

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Според мен, плаките които се предлагат за предпазване на храни от молеца, ще помогнат.Тази година ще пробвам.На тях мисля, че има указания за обема, при който са ефективни.Те са намазани с лепило и нещо което привлича молеца.Жена ми слага в гардеробите с дрехи такива и молеца се лепи.
    Скоро видях и едни примамки за инсекти, които се закачат в овощните градини за да привличат инсектите.В описанието се твърди, че гадовете се привличат от яркия цвят и залепват.Предлагат се за биологична борба, вместо пръскане с инсектициди на овошките.Дали ще привлича молеца обаче е друга работа.

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •