Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 79
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    15
    Това с пералнята Роса не го разбрах.Вариш ги директно питите в пералнята ли? И после прецеждаш през чувал?

  2. #52
    Цеко Сифоня
    Guest
    Предполагам че към мен е въпроса.Да обикновенна пералня Роса само че без мотора а нагревателя е от бързовар 2 кв.Завира водата вкарвам питата до половина разклащам и обръщам.Изстръсквам рамката и я остъргвам от остатъците докато е още мокра.После следващата.Като се напълни оставям да изстине-восъка заедно с кожичките се отделя отгоре,събирам го и го слагам в чувал от захар,слагам дървена скара отдолу после чувала отгоре още една дървена скара,затискам с тежест варя го още веднъж да се пречисти и това е.Може и да има по лесни начини но така си карам с години.
    Относно съхранението на питите в магазините и корпусите и аз като колегата Борислав Александров ги съхранявам така безпроблемно но както казва Юри -трябва да са сухи и с мрежи (и бих добавил-под всеки комин отрова за мишки за всеки случай)


  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Здравеите

    Здравеите колеги прочетах за неправилно съхранение на пити с прашец.Аз тази година за първи път,от стесняването на семеиствата,питите с мед и прашец ги сложих в преносими съндъчета и ги сложих в неотопляема стая,купих и мравчена киселина но все още не съм им слагал върху питите.Моля за съвет (правилно ли е това което съм направил или не)Колеги Благодаря ви предварително

    Колега,ако прочетеш темата отначало,ще се наложи да си изтриеш въпроса.МОДЕРАТОР

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    Аз магазините ги слагам на тази стойка,подредени на комин, отгоре слагам другата рамка с мрежата. Нямам проблеми нито, с мишки нито с молеца.


  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    Имам въпрос?Чувал съм, че някой колеги слагат орехови листа между всяка пита. Това помага ли или вреди?

  6. #56
    Колега всяка година повтарях тази операция,орехови листа, пелин комбинирвам ги и файда никаква.Докато доиде време да ги слагам на кошерите молците са ги ошетали а ако е имало и малко медец и мишките са минали от там.Започнах да ги оставям да зимуват на кошерите но се появи друг проблем.Тази година ще пробвам на комин както чета тука било най удачно и ефикасно.

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Просто уточнявам, че сярата не се "ръси", а се пали .
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    Просто уточнявам, че сярата не се "ръси", а се пали .
    "Поръсват" се с "пушек" от запалена сяра! :D

  9. #59
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров
    Имам въпрос?Чувал съм, че някой колеги слагат орехови листа между всяка пита. Това помага ли или вреди?
    Не вреди, но и не помага.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    Мерси за бързите отговорите.Искате ли да видите как изглежда стойката с наредени магазине wink;

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •