Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 28

Тема: Перицин

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57

    Перицин

    Здравейте,някой третирал ли е с този препарат перицин...,говоря за есенно третиране... Интересува ме опаковката от 10 мл за колко пчелни семейства е

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: ПЕРИЦИН

    Цитат Първоначално публикувано от peychev
    Здравейте,някой третирал ли е с този препарат перицин...,говоря за есенно третиране... Интересува ме опаковката от 10 мл за колко пчелни семейства е
    Аз третирах есента.Един милилитър се разрежда в 50мл вода.Дава се и дозатор, към шишенцето има и пипетка от 0.5мл.Количеството е за 10 добре развити семейства.Третира се с накапване.Препарата е добър но е скъп за повечето пчелари.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Щом си решил. Дано поне си купуваш майките, вместо да ги оставяш сами да си отглеждат. Да не се налага после да стръскваш върху основи за да се отървеш от натрупаните остатъци във питите.....
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Информация от къде си го вземал,можеш ли да ми дадеш и съответно на каква цена....

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Колега,вървиш по много тънък лед.След 2-3години ще избие на варовито пило или някоя друга гъба.Перицина е опасен!!!

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    PERIZIN-активната съставка е органофосфорно съединение кумафос. От тук на татък без коментар от моя страна, че Байерите пак ще искат да ме съдят

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Нормално ли е , след третиране с "Перизин " да има подмор от порядъка на 150 - 200 пчели ? И на какво се дължи тази голяма смъртност ?

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Нормално ли е , след третиране с "Перизин " да има подмор от порядъка на 150 - 200 пчели ? И на какво се дължи тази голяма смъртност ?
    Предполагам лекарството не е било разпределено равномерно между всички пчели, в резултат на което някои са получили по-ниска лечебна доза, която не е била достатъчна да ги излекува.
    Третирай още веднъж!, с друго лекарство (за предпочитане с пиретроид) - така ще постигнеш още по-добър ефект. После се обдаи да кажеш дали продължава да има още подмор.


    Сега сериозно. Накратко:
    Ако повърхностният слой на средното черво на пчелата е било увредено (вируси, пестициди/вароациди, нозематоза или някой друг паразит, бактерии или протеинов глад), това води до повишена податливост към пестициди/вароациди, вируси, нозематоза и бактерии. Ха ха, затворен кръг.

    Чувствителността на пчелите към пестидиди се променя с промяна на температурата. С понижаване на темепературата, обикновенно токсичността нараства.
    Липсата на достатъчно протеини в диетата на пчелите води до по-слаба детоксикация на токсините в организма на пчелата. ( при лабораторни условия, пчелите хранени със захарен сироп и пестициди (стандартният метод за определяне на токсичността на даден препарат) умират при по-ниски дози , отколкото пчелите хранени със нектар и същите дози пестициди.)
    Повечето препарати в комбинация с друг препарат проявяват синергизъм в повишаване на тоскичността си. Например, остатъците от пиретроиди(варостоп,Аписта н, Апихелт, Варозан..) в питите правят Кумафоса до няколко стотин пъти по-токсичен за пчелите!

    http://www.plosone.org/article/fetch...esentation=PDF

    Ако искаш чети цялата статия, ако искаш -недей. Твоя си работа. Но поне разгледай таблиците. Това ще ти даде бегла представа колко е обширна вселената на познанията.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от peychev
    Информация от къде си го вземал,можеш ли да ми дадеш и съответно на каква цена....
    Аз го взех от приятел пчелар миналата година пролетта участващ по програмите, тогава струваше 32лева и някакви стотинки.На изложението в Плевен говорих с дистрибутора, но така и не му взех координатите. Сигурен съм че колега от форума ще подаде информация.На опаковката сигурно го има но тя е във фургона на пчелина.Това намерих в интернет.
    http://pchelar.com/node/379
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Аз го взех от приятел пчелар миналата година пролетта участващ по програмите, тогава струваше 32лева и някакви стотинки.На изложението в Плевен говорих с дистрибутора, но така и не му взех координатите. Сигурен съм че колега от форума ще подаде информация.На опаковката сигурно го има но тя е във фургона на пчелина.Това намерих в интернет.
    http://pchelar.com/node/379[/quote]

    И аз това намерих,днес им звънях,но така и никой не ми се обади...утре ще пробвам пак или ще изчакам до изложението в Добрич,трябва и там да имат представител...

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •