Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 28

Тема: Перицин

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57

    Перицин

    Здравейте,някой третирал ли е с този препарат перицин...,говоря за есенно третиране... Интересува ме опаковката от 10 мл за колко пчелни семейства е

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: ПЕРИЦИН

    Цитат Първоначално публикувано от peychev
    Здравейте,някой третирал ли е с този препарат перицин...,говоря за есенно третиране... Интересува ме опаковката от 10 мл за колко пчелни семейства е
    Аз третирах есента.Един милилитър се разрежда в 50мл вода.Дава се и дозатор, към шишенцето има и пипетка от 0.5мл.Количеството е за 10 добре развити семейства.Третира се с накапване.Препарата е добър но е скъп за повечето пчелари.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Информация от къде си го вземал,можеш ли да ми дадеш и съответно на каква цена....

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от peychev
    Информация от къде си го вземал,можеш ли да ми дадеш и съответно на каква цена....
    Аз го взех от приятел пчелар миналата година пролетта участващ по програмите, тогава струваше 32лева и някакви стотинки.На изложението в Плевен говорих с дистрибутора, но така и не му взех координатите. Сигурен съм че колега от форума ще подаде информация.На опаковката сигурно го има но тя е във фургона на пчелина.Това намерих в интернет.
    http://pchelar.com/node/379
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Аз го взех от приятел пчелар миналата година пролетта участващ по програмите, тогава струваше 32лева и някакви стотинки.На изложението в Плевен говорих с дистрибутора, но така и не му взех координатите. Сигурен съм че колега от форума ще подаде информация.На опаковката сигурно го има но тя е във фургона на пчелина.Това намерих в интернет.
    http://pchelar.com/node/379[/quote]

    И аз това намерих,днес им звънях,но така и никой не ми се обади...утре ще пробвам пак или ще изчакам до изложението в Добрич,трябва и там да имат представител...

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Перицина е ефективен препарат, но е доказано вреден за пчелите. Преди години някакво изследване беше доказало, че уврежда имунната система на пчелите. При плъзналите напоследък болести, имунната система трябва да се щади, за да няма пак ССД.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Много съм любопитен, някой от вас знае ли в Германия, с какви препарати третират против акар?

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от peychev
    Информация от къде си го вземал,можеш ли да ми дадеш и съответно на каква цена....
    На брошурката на BAYER има дадени следните адреси :
    Ловеч бул. България №72
    тел. 068 604111 моб.тел. 0888401896 .

    София ул. Хр. Максимов № 51

    Д-р. Цачев (представител на BAYER) спомена цена от 40 или 45 лв (не запомних точно колко) за опаковка от 10 мл. - за третиране на 10 пчелни семейства. И дозатора е към 15 лв ,но може да минеш и без него.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Аз съм поръчвал доста неща от пчеларски център южен и до сега не съм имал проблем поръчвам си директно от саита и до ден два ми се обаждат за да потвърдя поръчката.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Основна съставка на перицина е КУМАФОС.
    Избора е ваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •