Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 62
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Опасявам се именно да не ми ги натровят с нещо, ситуацията е същата - деца + басейни... Е когато имаш друг свободен парцел е лесно да ги преместиш, но при мен го няма този вариант, но има и друго - съседът от долу гледа пчели от както се помня ама неговите кошери не им пречат

    Хехе, знаеш как е в живота - всички сме равни, но едни са по-равни от други. Темата е деликатна и трябва да се разбереш по някакъв начин с тях. По принцип те не могат да бъдат спирачка за това ти да отглеждаш пчели (поне не и законово), но както сам отбеляза могат да ти ги натровят по всяко време, особено ако не си там постоянно. И при мен ситуацията е подобна. Съседката много ми се радваше, докато си мислеше, че ще папка безплатен медец, но като й попарих надеждите рязко смени тона. То бяха заплахи за съд, ала-бала. Към днешна дата имаме статукво - не си говорим . Не са приятни тези отношения и не трябва да се стига до там.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Така е, иска ми се да си запазим добрите отношения със съседите, но щом няма законова пречка; прощавайте тъпия въпрос, но мисля да си купя семействата именно от другия съсед-пчелар, та трябва ли ми пътен лист, при положение че сме на има-няма 50 метра един от друг ?

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    По скоро ти трябва-стъклен лист....

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пътен лист ти трябва ако е законно но преди това ти трябва регистрация към БАБХ, но този съсед не ти ли каза че старите пчели ще се върнат при него и трябва зимата да ти ги продаде (евентуално).
    А и съседите ако са категорично против го обмисли хубаво ако спазиш всичко по правилата законово не могат да имат претенции но си е деликатна ситуация.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Така е, иска ми се да си запазим добрите отношения със съседите, но щом няма законова пречка; прощавайте тъпия въпрос, но мисля да си купя семействата именно от другия съсед-пчелар, та трябва ли ми пътен лист, при положение че сме на има-няма 50 метра един от друг ?
    Сега сериозно......Преди 4 години се разделих с кошерите си,които бяха в двора на къщата ми..В един момент изпаднаха в такава агресия,че от обяд до мръкване всичко мърдащо в радиус от 100 метра беше "ваксинирано" повече от 1 път.Пчелите кръжаха около къщата и улицата,а аз неможех да си подам носа навън,бях все още алергичен.Най много се страхувах някоя баба да не изтърве внучето си навън.Не се страхувах за себе си,а за съседите и децата им.....Слава Богу!Нямаше жертви,само надути комшии и случайни минувачи.Взех решение,до сутринта или ще ги продам или ще ги унищожа....Продадох ги.Парите ги дарих,а аз,благодарение на 20 ужилвания се излекувах....

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Здравейте отново, благодаря за отговорите, но имам още един, малко тъпичък въпрос - има ли разлика между регистрация на пчелин и регистрация на животновъден обект ?

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Здравейте отново, благодаря за отговорите, но имам още един, малко тъпичък въпрос - има ли разлика между регистрация на пчелин и регистрация на животновъден обект ?
    Пчелина нали е животновъден обект

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Ок, разбрах, а регистрацията на животновъден обект съпътствана ли е с някакви регулярни (месечни, годишни и т.н.) данъци, такси и прочие (за самата регистрация е ясно че все нещо се плаща) ?

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Ок, разбрах, а регистрацията на животновъден обект съпътствана ли е с някакви регулярни (месечни, годишни и т.н.) данъци, такси и прочие (за самата регистрация е ясно че все нещо се плаща) ?
    Засега Не.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    В момента отглеждам 22 пчелни семейства в двора. През лятото двора на комшията беше част от трасето към пашата, но проблеми не съм имал. Отворите са насочени към къщата - на юг. Нямах оплакване от комшиите че пчелите летят. Хората почти до границата си бяха засяли двора със зеленчук и нямах проблем.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •