Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 62
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    И аз имах проблеми с комшиите преди години,жалби писаха в кметството даже,но откакто започнах да им раздавам мед на всяко вадене и проблреми нямам вече

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2017
    Мнения
    4
    В закона наистина пише 10 пчелни семейства,ако е в населено място и си има отстояние от съседния имот.

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    29.06.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Трастениик
    Къде в закона пише за бройката на семействата в населеното място?

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от mpandurski Виж публикацията
    Къде в закона пише за бройката на семействата в населеното място?
    В закона няма такова ограничение. Това може да е инициатива на общинския съвет, който узаконява условието в Наредба.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    2
    Не съм съгласна да се гледат толкова много пчели в един двор в населено място! Нашите съседи и ат 6 кошера в двора и това лято ни нажилиха за две години напред

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    2
    И аз имам проблем с комшиите и тяхните пчели! Въпреки че дават мед пак съм бесна и решена да махна тези кошери от двора им!!! Имат 6 кошера и пчелите им това лято ни направиха на решето ! С две малки деца съм и те не смеят вече да излезнат в двора да играят от пчелите! Голямото ми дете е на 7 години три пъти я ожилиха това лято като сега последният път стигнахме до болница да й бият орпазан за да й минат отоците по лицето! Малкото ми дете е на 2 годинки 2 пъти я ожилиха и добре че поне при нея нямаше влошаване и отоци! Аз бях ожилена два пъти и моя мъж 3 пъти за това лято ! Направихме забележка на комшиите но резултатът нулев !! Сега се чудя какво да правя

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Дидка Виж публикацията
    Не съм съгласна да се гледат толкова много пчели в един двор в населено място! Нашите съседи и ат 6 кошера в двора и това лято ни нажилиха за две години напред
    Мила, няма пълно щастие. Пчеларите като такива, а и като хора, също не са съгласни с много неща, но ...се нагаждат някак си, според ситуацията.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Дидка Виж публикацията
    И аз имам проблем с комшиите и тяхните пчели! Въпреки че дават мед пак съм бесна и решена да махна тези кошери от двора им!!! Имат 6 кошера и пчелите им това лято ни направиха на решето ! С две малки деца съм и те не смеят вече да излезнат в двора да играят от пчелите! Голямото ми дете е на 7 години три пъти я ожилиха това лято като сега последният път стигнахме до болница да й бият орпазан за да й минат отоците по лицето! Малкото ми дете е на 2 годинки 2 пъти я ожилиха и добре че поне при нея нямаше влошаване и отоци! Аз бях ожилена два пъти и моя мъж 3 пъти за това лято ! Направихме забележка на комшиите но резултатът нулев !! Сега се чудя какво да правя
    Блага дума желязни врати отваря. Имам предвид да се разберете човешки, винаги може да се стигне до някакво консенсусно решение на проблема, важен е подхода!

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дидка Виж публикацията
    И аз имам проблем с комшиите и тяхните пчели! Въпреки че дават мед пак съм бесна и решена да махна тези кошери от двора им!!! Имат 6 кошера и пчелите им това лято ни направиха на решето ! С две малки деца съм и те не смеят вече да излезнат в двора да играят от пчелите! Голямото ми дете е на 7 години три пъти я ожилиха това лято като сега последният път стигнахме до болница да й бият орпазан за да й минат отоците по лицето! Малкото ми дете е на 2 годинки 2 пъти я ожилиха и добре че поне при нея нямаше влошаване и отоци! Аз бях ожилена два пъти и моя мъж 3 пъти за това лято ! Направихме забележка на комшиите но резултатът нулев !! Сега се чудя какво да правя
    Колко е голям двора им? На какво разстояние са от вас? Ако можете да направите някаква скица на двата двора и да обозначите къде се намират пчелите и да я качите тук.
    Отговорете на тези ми два въпроса и ще ви дам някаква идея и разбира се, ако я приемат ще сте добре и двете страни.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Дидка Виж публикацията
    И аз имам проблем с комшиите и тяхните пчели! Въпреки че дават мед пак съм бесна и решена да махна тези кошери от двора им!!! Имат 6 кошера и пчелите им това лято ни направиха на решето ! С две малки деца съм и те не смеят вече да излезнат в двора да играят от пчелите! Голямото ми дете е на 7 години три пъти я ожилиха това лято като сега последният път стигнахме до болница да й бият орпазан за да й минат отоците по лицето! Малкото ми дете е на 2 годинки 2 пъти я ожилиха и добре че поне при нея нямаше влошаване и отоци! Аз бях ожилена два пъти и моя мъж 3 пъти за това лято ! Направихме забележка на комшиите но резултатът нулев !! Сега се чудя какво да правя
    Това са твърде много ужилвания за 6 кошера. Има нещо нередно. Вероятно комшията е много "бос". Прави глупости, предизвиква нападения, дразни семействата, не различава по-злобните семейства или не желае да премахне този ген. Съществуват още доста вероятности но определено това е много агресия за толкова семейства.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •