Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 30 ПърваПърва ... 1927282930 ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Аз няколко пъти съм разцепвал кошерът на две.Не ме интересува къде остава майката,гледам само и в двете половинки да има прясно незапечатано пило.След седмица отварям и половината която е с майката продължава да се развива,слагам рамки с ВО за развиване на семейството.В другана половина има заложени поне два маточника от кайто се излюпва майка.Поставям и на него рамки с ВО.

    Преди излюпването или след излюпването слагаш восъчни основи?

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    Здравейте ,някой може ли да ми препоръча от къде бих могъл да си закупя качествени оплодени майки . Благодаря
    Не следиш ли форума колега? Оплодени и качествени майки,ами попитай Матеев! Той създава качествени майки !
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

  3. #283
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега jdrumev,забравих да спомена че след разцепването започвам да храня и двете половинки.На вторият ден слагам по една рамка с ВО.След около 5-6 дни се вижда къде и останала майката,поставям изградени рамки за да има къде да снася и продължавам с храненето и на двете половинки до излюпване на новата майка.Слагам и на тях изградени рамки.

  4. #284
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте!Днес,на ЛР кошер ,над плодника сложих плътна преграда и отгоре корпус с отводка.Прелките са малки 10 см и циркулацията през хранилката е нищожна,затова целия отвор след обяд бе зает от вентилиращи пчели.Та въпроса ми е:Как да им помогна?Ако,над отводката сложа празен корпус?Моля за съвет!

  5. #285
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    С удоволствие бих прочел съвет от Дядо Борю.

  6. #286
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    С удоволствие бих прочел съвет от Дядо Борю.
    Здравей,ако семейството е силно,му отвори прелка по цялата ширина.Сега има паша и не се нападат.На отводката ,10 см и стигат на първо време.

  7. #287
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Здравейте колеги,

    От тази пролет имам три кошера Дадан Блат, единият по начало беше по-слабичък, другите два по-силни. От по-силните единият си остана силен, докато другият без да съм разбрал се е роил и значително е поотслабнал. По-слабият се развиваше по-бавно през цялата пролет, но сега върви добре. Чета по форума и по книгите за отводките и стигнах до извода, че най-добре е да си направя майски отводки догодина, ако имам силни кошери. Сега имам само един силен кошер, който мога да разделя, но незнам дали е добра идея. От десетина дни цъфтят слънчогледови насаждения, пашата по-скоро е към края.

    Моля за съвет дали да оставя силния кошер така да зимува и май месец да мисля за отводки (тъкмо да се предпазя от роенето) или да пробвам сега през юли да го разделя?

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    От тази пролет имам три кошера Дадан Блат, единият по начало беше по-слабичък, другите два по-силни. От по-силните единият си остана силен, докато другият без да съм разбрал се е роил и значително е поотслабнал. По-слабият се развиваше по-бавно през цялата пролет, но сега върви добре. Чета по форума и по книгите за отводките и стигнах до извода, че най-добре е да си направя майски отводки догодина, ако имам силни кошери. Сега имам само един силен кошер, който мога да разделя, но незнам дали е добра идея. От десетина дни цъфтят слънчогледови насаждения, пашата по-скоро е към края.

    Моля за съвет дали да оставя силния кошер така да зимува и май месец да мисля за отводки (тъкмо да се предпазя от роенето) или да пробвам сега през юли да го разделя?
    Остави го за догодина, не си създавай неприятности сега, изхождайки от опита, който имаш!

  9. #289
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    От тази пролет имам три кошера Дадан Блат, единият по начало беше по-слабичък, другите два по-силни. От по-силните единият си остана силен, докато другият без да съм разбрал се е роил и значително е поотслабнал. По-слабият се развиваше по-бавно през цялата пролет, но сега върви добре. Чета по форума и по книгите за отводките и стигнах до извода, че най-добре е да си направя майски отводки догодина, ако имам силни кошери. Сега имам само един силен кошер, който мога да разделя, но незнам дали е добра идея. От десетина дни цъфтят слънчогледови насаждения, пашата по-скоро е към края.

    Моля за съвет дали да оставя силния кошер така да зимува и май месец да мисля за отводки (тъкмо да се предпазя от роенето) или да пробвам сега през юли да го разделя?
    Аз, обратно на Калин ще ти кажа да го разделиш на гол рой и след това хранене през ден.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз, обратно на Калин ще ти кажа да го разделиш на гол рой и след това хранене през ден.
    Еха, прихванал си от градския.

 

 
Страница 29 от 30 ПърваПърва ... 1927282930 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •