Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 30 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #91
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Ха сега една питанка.Направих отводка.Отървах и края.Не изчистих първия маточник.И се излюпи майка,малко по голяма от пчела.Гледам,че снася като дива.Смеска е между Италианка и наша местна.Чисто черна е.Според вас,какво ли ще излезе.А и до колко ще е майка?

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    имам един въпрос преди 3-4 дена направих отводка с 2 пити запечатано пило, 1 пита с пило на около 2 дни и 2 пити с мед и естествено с придаден маточник . Въпроса ми е следния питата с откритото пило два дена след като проверих дали пчелите са приели маточника - тази пита беше тотално изчистена от младите личенки , това нормално ли е ? Да добавя също че отводката е сборна и бях натъркал предварително кошера с маточина и дъното с кромид лук .

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Предполагам, че ларвите са изчистени, защото в отводката не е имало нито прашец, нито летящи пчели, които да осигуряват прашеца. А дори да е имало летящи пчели, при това лошо време пчелите не могат да събират прашец. Пилото гладува, пчелите гладуват. Пчелите изяждат част от ларвите, за да могат да хранят друга част от ларвите. Това е канибализмът при пчелите.

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    Интересното е , че всичко си имаха и мед ,прашец и отделно ги стимолирах с захарен сироп около 500 мл. 2:1 с добавен в него "Стартовит" .

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Ами, при това положение, да не би подредбата на гнездото да не е позволявала използването на прашеца?

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    29.04.2012
    Мнения
    5
    Миналата неделя направих една сборна отводка от четири пити пило, като на две от тях имаше яйца, една мед и прашец и стръскани пчели от още две пити, плюс една магазинна пита с налята вода в килийките. Поради отсъствие не можах на четвъртия ден да премахна запечатаните маточници, не успях и в съботата. Вчера почти се бях отказал - толкова валеше, но в късния следобед спря за малко и си отидох до кошерите. Отворих отводката и преброих три запечатани маточника (доста малки) и 8 отворени, като в накои от тях ларвите бяха доста мънички. Това е на седмия ден.Дано само пчелите успеят да топлят ларвите в студеното време.

  7. #97
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    така и аз да споделя какво съм направил,,, преди 3 4 дена взех от един кошер пита с прашец и мед и 1 пита с пило(люпещо) с 6 маточника (общо) 4 маточници от едната страна а от другата 2 и една рамка с мед и подхраних 2 дена като 1 вият ден затворих входа напълно а вторият го отворих колкото за 1 2 пчели да влязат и на днеска отварям и гледам 1 маточник изгризан и после майката дойде точно пред мен и се изкефих но изрязах другите маточници колкото да махнат ларвите и да подхранват още повече с млекце не знам до колко съм направил добре и не но сега ще изчакам няколко слънчеви дни и после ще видя дали е оплодена и ако е ще я маркирам но в бяло (не продавам майки а просто за собствена изгода надявам се да не пречи) кажете си мнението за моят начин за отводка и утре у други ден почвам нова да знам какво да правя

  8. #98
    Ще пиша тук ,дано автора не се сърди. Закупих отвотки на по 5 пити ЛР на 19.06 на другия ден им сложих по една основа за градеж. След една седмица по още две основи и така станаха по 8 пити в 10-аци.Следващите 5 дни подхранвах със захарен сироп 1:1 и витамини . При нас сега е главната паша ,така казват стари пчелари . Вчера ги прегледах ,има пило в различни възрасти в новите пити въпреки че не са изградени на 100% има складиран нектар . Майката не е снасяла в тях??? Тъй като заминавам на море за 15 дни им сложих още по 2 основи (с което много се съмнявам че сгреших предвид че още не са изградили предишните) и в хранилките им сложих по един пакет от сръбската храна.Моля дайте мнение дали не съм избързал с разширяването въпреки че вече е свирено амааааа ???

  9. #99
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Ще пиша тук ,дано автора не се сърди. Закупих отвотки на по 5 пити ЛР на 19.06 на другия ден им сложих по една основа за градеж. След една седмица по още две основи и така станаха по 8 пити в 10-аци.Следващите 5 дни подхранвах със захарен сироп 1:1 и витамини . При нас сега е главната паша ,така казват стари пчелари . Вчера ги прегледах ,има пило в различни възрасти в новите пити въпреки че не са изградени на 100% има складиран нектар . Майката не е снасяла в тях??? Тъй като заминавам на море за 15 дни им сложих още по 2 основи (с което много се съмнявам че сгреших предвид че още не са изградили предишните) и в хранилките им сложих по един пакет от сръбската храна.Моля дайте мнение дали не съм избързал с разширяването въпреки че вече е свирено амааааа ???
    Аз казах ли да ми се обадиш..... Това със сръбската храна......сега им требе сиропец за градежа. От глад няма да умрат.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  10. #100
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Ще пиша тук ,дано автора не се сърди. Закупих отвотки на по 5 пити ЛР на 19.06 на другия ден им сложих по една основа за градеж. След една седмица по още две основи и така станаха по 8 пити в 10-аци.Следващите 5 дни подхранвах със захарен сироп 1:1 и витамини . При нас сега е главната паша ,така казват стари пчелари . Вчера ги прегледах ,има пило в различни възрасти в новите пити въпреки че не са изградени на 100% има складиран нектар . Майката не е снасяла в тях??? Тъй като заминавам на море за 15 дни им сложих още по 2 основи (с което много се съмнявам че сгреших предвид че още не са изградили предишните) и в хранилките им сложих по един пакет от сръбската храна.Моля дайте мнение дали не съм избързал с разширяването въпреки че вече е свирено амааааа ???
    Аз казах ли да ми се обадиш..... Това със сръбската храна......сега им требе сиропец за градежа. От глад няма да умрат.
    Абе много напрежение около тоя черешобер при нас Като се върна от морето ще те потърся .Дай един телефон на лични

 

 
Страница 10 от 30 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •