Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 30 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #61
    Ако в началото на Август имаш снасящи майки, не е проблем. Но края на слънчогледа е много разтегливо понятие. Има по-късен слънчоглед, който цъфти до началото на Септември. А тогава става късно. Правил съм в началото на Август с оплодени майки. При добри грижи няма проблем, но аз предпочитам по-ранните, защото ми създават в пъти по-малко работа.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Днес между капките успях пак да прегледам какво става.
    Всичко е наред.
    В семейството от което е отводката на три рамки има майка, щъка си по строителната рамка и всичко е наред.
    В сборната отводка имаше още два запечатани маточника (пето денонощие от създаването) които също махнах, защото има достатъчно други.
    В отводката на три рамки няма майка, гледат си маточника които не ми харесва, но ще им дам друг.
    Ще спим спокойно :D

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    В моя район края на слънчогледа винаги е края на юли.Че ако имахме до септември слънчоглед щеше да е страхотно-не по 2 а по 3 тенекии от с-во,ама няма sadsmile;

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че ако има слънчоглед до края на септември няма ли да е още по хубаво-не две или три тенекии,а четири wink; Направо американска работа и напролет с чисто нови семейства.

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    В началото на август не го брой за късна отводка - късна е, когато майките пронесат края на август, началото на септември, но има колеги дори и в този период се справят успешно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #66

    СЪЗДАВАНЕ НА СБОРНА ОТВОДКА

    Търся помощта на някой опитен колега, имам възможност да купя 3 кошера ДБ 12 кошерите са за магазин вече ,при мен има акация но районът е на 800 метра височина и започва цъфтежа на 4 юни искам да направя 3 отводки от тях след тази паша ,следващата е ливадна -билки и ливадни растения няма нищо засято там. Но има огромно ливадно поле, ако някой знае да ми прати линк как се правят отводки ,или да ги разделя на 6 кошера направо да ги храня да се развият но дали ще се развият за да могат да изкарат зимата .

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

    Направа на отводки

    За направа на отводки за собствени нужди, как практикувате: пренасяне на майката в отводката или оставянето и в основното семейство. Аз лично ще направя 20 отводки и на семействата без майки на 3-4 ден ще предам маточници на 12-13 дни и понеже търсенето на майки отнема доста време с което може би няма да разполагам се чудя как да процедирам. Плюсове и минуси на двата начина.

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Здравей.Хората казват работи с очите си,а не с устата си.Пише толкова много из разделите.

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Лично мен ме съмнява да приемат маточниците след 3-4 дена. Не съм срещал някъде да ги придават толкова късно. Направих няколко индивидуални отводки вчера и в събота когато правя останалите ще проверя дали са приели маточниците. Същите са на 14-ти ден и ги придадох чрез залепване на питата след около 2,5-3 часа.
    Ако го направивиш по твоя начин драсни някой ред за резултата.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не ми допада метода да вземам майките от силните с-ва.Когато и да даваш маточниците,без значение дали са от Йентеровата пита или други,трябва да разрушиш всички техни маточници.А за търсенето на майките,може да се облекчиш ако си с многокорпусна с-ма кошери като ги разделиш с ханеманова решетка.След 4 дни само поглеждаш в кой корпус са яйцата и работата ти се съкращава двойно.
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 7 от 30 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •