Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 30 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз на твое място бих зарочнал да разширявам с основи веднага след като ги взема. Първо една с теловете към прясното пило и веднага 300 мл сироп 1/1 плюс стартовит. След 3-4 дни обръщаш рамката и пак сироп. Ако е изградена повече от 50% и от двете страни, слагам втора основа между рамки с пило. И така всяка седмица. Вмомента в който пчелите станат 6-7 междурамия, бих слагал и по две основи. Ако стане майката да няма къде да снася, сентрофугирам една от питите с които съм купил отводката и я поставям между рамка с пило и основа за изграждане.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    Когато вземаш отводките си купи от пчеларя и поне 2 изградени пити. Подхранвай със захарен сироп 2/1, и по малко /100- 200 мл./, като го вземат пак.
    Защо да си купува и изградени пити?
    Пролетта би трябвало да има добър градеж.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Вземи си книгата КАЛЕНДАРЕН СПРАВОЧНИК на ПЧЕЛАРЯ - от Любен Радоев, там е описано месец по месец какво се прави. И аз съм от София, обади се да пием по кафе и да поговорим. Успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    "Защо да си купува и изградени пити?"
    Защото ще започне интензивно подхранване + стартовит. Майката усилва снасянето и ако по някаква причина градежа се забави или намалее ще трябва да се постави изградена пита за да се осигури място за снасяне.
    Една изградена пита е с цена 2 - 3 лв. Не е ли оправдано да ги дадем и да улесним новото семейство? Ако има добър градеж още по-добре.
    Нормално е едно пчелно семейство за годината да изгради 2-3 пити за да се подменят старите такива. Вие му предлагате отводката / 4 рамки/ да изгради 5 или 6 рамки.Не че е невъзможно, но когато форсираш нещата в едно направление обикновенно е за сметка на друго.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    много лесно се изчислява колко рамки трябва да гради една отводка,направена след май месец .с колкото пило е направена(или млади пчели покриващи рамка)толкова градят +1 при усилена паша или хранене .другите трябва да се дават изградени

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Значи ако вземеш отводка на 5 пити края на май до зимата може да изгради още 6 пити.
    Правилно ли те разбрах?

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Вземи си книгата КАЛЕНДАРЕН СПРАВОЧНИК на ПЧЕЛАРЯ - от Любен Радоев, там е описано месец по месец какво се прави. И аз съм от София, обади се да пием по кафе и да поговорим. Успех.
    Вчера я прочетох тази книга, повечето материал ми хареса.

  8. #118
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    5 пити с 3 пило .ще изгради 3 рамки +1 зависещо от пашата или храненето.другите е добре да се дават изградени

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    И аз в края на май започвам с 2 отводки в 2 ЛР кошера и с интерес ще следя темата тук, а ако има някой от Шумен или околностите, който има желание за някой друг "урок" на живо няма да откажа

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Благодаря за информацията на всички.Филимонов,дайте координати и ще ви притесня :D

 

 
Страница 12 от 30 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •