Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Нищо му няма на пилото- просто много бързо искаш да стават нещата.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Там е работата че не съм сигурен и аз, работих с няколко кошера и мисля че е от преди две седмици, но не съм 100% сигурен, а мисля че почти цялата бе с запечатано пило. При всички положения ще проверя и изчакам няколко дни, въпроса зададох в най лошия случай ако н аистина е загинало, какво да направя.
    Килйките сас запечатаното пило издути ли са ,или запечатката е вдлабната/говоря за работническото.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    61
    Ако са вдлабнати тарси стар пчелар за акал или раоинния ветиринар и бади готов да палиш кошера,не дай си боже АМЕРИКАНСКИ ГНИЛЕЦ,ако са надградени е добре ,можеби са тартейчета.Но най добре да ги види по опитен пчелар

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Нищо му няма на пилото- просто много бързо искаш да стават нещата.
    Срам ме е , но се оказа точно така. Всичкото пило бе излюпено. Благодаря на всички за мненията. Поздрави.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Няма от какво да те е срам дори напротив - първата индексация за нещо нередно във едно семейство е поведението на пчелите,а втората е пилото и напълно редно е,ако видиш нещо необичайно (дори да е заради липса на практика и опит) във пилото да се притесниш.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от Б.Медаров
    Ако са вдлабнати тарси стар пчелар за акал или раоинния ветиринар и бади готов да палиш кошера,не дай си боже АМЕРИКАНСКИ ГНИЛЕЦ,ако са надградени е добре ,можеби са тартейчета.Но най добре да ги види по опитен пчелар
    Стига бе....как можа в едно изречение да допуснеш 8 (осем) грешни думи. Отделно препинателните знаци...

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Добре, мойте 90 кошера по този начин отговарям и на въпрос от друга тема преглеждам за три цигари ( което не е много похвално) време минавайки бавно между и срещу тях с тефтера в ръка! И след това действам според написаното. Ако няма нещо сложно за 5-6 часа съм готов,това е в общи линии! Това е за колегите с по-дълъг опит, за новобранците не е за препоръчване!

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Добре, мойте 90 кошера по този начин отговарям и на въпрос от друга тема преглеждам за три цигари ( което не е много похвално) време минавайки бавно между и срещу тях с тефтера в ръка! И след това действам според написаното. Ако няма нещо сложно за 5-6 часа съм готов,това е в общи линии! Това е за колегите с по-дълъг опит, за новобранците не е за препоръчване!
    Деспотов, малко феноменално ми изглежда метода ти на проверка. И аз ги преглеждам така, но след това като ги започна пита по пита и по този начин и аз отговарям на един друг колега(ако е такъв изобщо) как става номера с дишането във врата и броенето на яйцата. Преглеждам ги най - основно през определен период от време и не могат да гъкнат. Майка, пило, мед, прашец и още други неща. Сега да ме питаш ще ти ги кажа всеки номер какво му е състоянието до подробности. Без да пиша в тефтер. А и моите не са малко.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •