Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 29 от общо 29
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Хайде стига, нито материала е 1100 лв. кубика нито кошерите са 10 от кубик. Дори и да нямаш нищо общо с бранша с едно чукване в гугъл можеш да разбереш, че сушен в сушилня чам е от 350 до 500 лева за кубик. На цена над 1000 лева се продава дъбов материал внос. В един кубик има 40 квадратни метра материал на дебелина 2.5см. Разгъвката на един ЛР кошер е около 2.5 квадрата и ако сложим още 1 за фира излизат 25-30 кошера. Естествено това е много груба сметка, но все пак....

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Как ги смятате тея работи не знам. За цената съм съгласен. Около 400-500 за кубик добър материал, но останалото не е така. От един кубик излиза не повече 30 квадрата материал за заготовка и то при положение, че чеповете не са много и са разположени така, че при обезчепяването да има сравнително малко фира. После 2,5 квадрата може и да ти стигнат, но от 30 квадрата не можеш извади 25 кошера както и да го смяташ. Прав е scutelator от кубик излизат 10 в най-добрия случай 12(при идеален материал) кошера и то без рамките.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Грешката е моя. Правилно съм го описал, но грешно съм го сметнал.
    2.5 разгъвка + 1 фира =3.5
    40/3.5=11.48 броя от кубик

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Разводнихме темата но все пак
    Понеже до скоро ги правих не знам как от 1 кубик вадите 10 кошера виждат ми се много по скоро 7 мах
    Аз от 0,4 кубика изкарах 20 корпуса LR само,2 полукорпуса на 12 см и МНОГО трици
    ами дъна, таванки, капаци?

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Сигурно си купил материала подходящо фасониран и отпадъка е бил нищожен.

  6. #26
    joromainata 20 корпуса според теб колко кошера са? Според мене нито 1.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    за да станат кошери трябват дъна,таванки и капаци точно за това попитах
    а там е не малко матерял според мене

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna
    След няколко дена ще пусна снимки на това което предлагаме. Тогава ще говорим.
    Като пуснеш снимки си напиши и цените, че ми е интересно.
    Колкото до останалите колеги - толкова пари сте дали не , че подстрекавам нещо , но ако такъв келеш ми извърти такъв номер с кеф ще полежа в РПУ - то.
    Миналата година ми правиха кошери ЛР с 4 корпуса , отделно дъно , на дъното две табли една плътна , една с мрежа за вентилация , и още една табла с квадратен отвор с мрежа , възглавница, капак - това нещо за 100лв. сега зимуват в тях на пролет ще видим , но от същия материал имам от две зими съндъци ДБ , нямам съществени забележки.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata
    за да станат кошери трябват дъна,таванки и капаци точно за това попитах
    а там е не малко матерял според мене
    Точно тава имах предвид. Дори и най-простото дъно е 3 пъти по сложно за изработка от един корпус. Да не говорим за дълбоки или за събиране на прашец. Таванките, може и без тях, но без капаци и най-вече рамки, нама как.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •