Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: КАКВО БИХТЕ ЖЕЛАЛИ ДА НАМЕРИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ

Гласували
136. Не можете да гласувате в тази анкета
  • По-вече информация за продуктивно пчеларство

    24 17.65%
  • По-вече снимков материал

    11 8.09%
  • И двете

    101 74.26%
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Искам също мир и любов по цялата земя .....
    Що не се свържеш с Чичолина. Мисля, че и тя искаше нещо подобно.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Да няма лов на вещици. Средновековието да го оставим на Светата Инквизиция. Дано да го проумеем. Не може да виждаш във всеки иначе пишещ или мислещ враг, провокатор и тем подобни квалификации. За мен това си е чиста параноя.За това БАН, за друго 3 дена БАН, за трето –вечен БАН. Еретикът да се изгори на клада на центъра на ФОРУМА. ТЕ, ТОВА ИСКАМ АЗ –еретикът. НЕ ПОСЛЕДНОТО, А ПЪРВОТО.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ха-ха, нали той - еретикът е храната тук, ако го няма, то няма да има кого да чоплим и форума ще е не толкова известен.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм съгласен с предложението на колегата Бандит.Би било хубаво колегите които са по-наблизо едни до други да си направим среща да се опознаем!Но като знам какви сме ние българите,това ще стане малко трудно!Всеки чака някой друг да свърши работата,след това се оказва че точно тогава е зает и така нататък.Но все пак съм навит да направим опит.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Че нали пчеларските изложения по различните градове са за да се срещаме един с друг. Наскоро беше в Габрово, след това в Елена, сега предстои на Беклемето .......

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Да няма лов на вещици. Средновековието да го оставим на Светата Инквизиция. Дано да го проумеем. Не може да виждаш във всеки иначе пишещ или мислещ враг, провокатор и тем подобни квалификации. За мен това си е чиста параноя.За това БАН, за друго 3 дена БАН, за трето –вечен БАН. Еретикът да се изгори на клада на центъра на ФОРУМА. ТЕ, ТОВА ИСКАМ АЗ –еретикът. НЕ ПОСЛЕДНОТО, А ПЪРВОТО.
    БАН-овете не са първопричина, а следствие ...... Те са един опит обществото (форума) да се самопочисти от акара, вирусите и гнилцовите заболявания. По принцип те са много упорити. Биеш ги, трепеш ги, но те пак възкръсват от пепелта ......

    Ако всички хора по света бяха съвестни и честни, нямаше да има нужда от армия, полиция и съдебна система. Да, ама не ....... Някакъв малък процент от хора (по-малко от 1 на 1000) с тяхната изкривена психика, мисли и действия нанасят ОГРОМНИ ЩЕТИ НА ОБЩЕСТВОТО. И за да може обществото да се бори с тях, заделя многомилиардни бюджети за армия, полиция, съдии, прокурори, затвори и т.н.

    ПС: Нищо лично - просто теория на вероятностите, според която повечето случайни процеси задължително имат нормално (Гаусово) разпределение. На Български език - на всеки един роден гений, който се явява двигател на прогреса, се пада по един ЗЪЛ ГЕНИЙ, който връща прогреса десетки години назад. Тоест злите гении винаги ще ги има, и винаги ще трябва да се води някаква адекватна борба с тях.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да се очистим от акара и вирусите? Пуста ОК и МК!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    БАН-овете не са първопричина, а следствие ...... Те са един опит обществото (форума) да се самопочисти от акара, вирусите и гнилцовите заболявания. По принцип те са много упорити. Биеш ги, трепеш ги, но те пак възкръсват от пепелта ......

    Ако всички хора по света бяха съвестни и честни, нямаше да има нужда от армия, полиция и съдебна система. Да, ама не ....... Някакъв малък процент от хора (по-малко от 1 на 1000) с тяхната изкривена психика, мисли и действия нанасят ОГРОМНИ ЩЕТИ НА ОБЩЕСТВОТО. И за да може обществото да се бори с тях, заделя многомилиардни бюджети за армия, полиция, съдии, прокурори, затвори и т.н.

    ПС: Нищо лично - просто теория на вероятностите, според която повечето случайни процеси задължително имат нормално (Гаусово) разпределение. На Български език - на всеки един роден гений, който се явява двигател на прогреса, се пада по един ЗЪЛ ГЕНИЙ, който връща прогреса десетки години назад. Тоест злите гении винаги ще ги има, и винаги ще трябва да се води някаква адекватна борба с тях.
    Също нищо лично– Значи....и, разбирам нещата в твоя пост така: Ти,добрият роден гений като двигател на прогреса виждаш в моя милост ЗЪЛ ГЕНИЙ който връща пчеларския прогрес с десетки години? Ами тук ДОБРИЯ ГЕНИЙ греши, т.е. логиката му изневерява.Аз не съм злия гений,аз съм едно средно статистическо пчеларче от армията на пчеларите. Гениите са около теб/ добри и зли/.Дали във форума или в обкръжението ти? Уважавам те ,че си много упорит,умен,че имаш познания в много области.Но не те уважавам че си много ,ама много злопаметен.
    П.С. Дано да не се наложи да ми сричаш поста като първолаче.Че то..оо,преди много те озорвах с моя правопис.А представям си как си четял постовете на тези без точка,главна,едно изречение,без препинателни.Дано да успееш,че голям дерт ми е.

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Също нищо лично– Значи....и, разбирам нещата в твоя пост така: Ти,добрият роден гений като двигател на прогреса виждаш в моя милост ЗЪЛ ГЕНИЙ който връща пчеларския прогрес с десетки години?.....[/COLOR]
    Грешно тълкуваш текста на моя постинг. Обяснявам по-подробно, за да не стане грешка. Добрите гении са всички учени, които са придвижили прогреса на човечеството толкова много за толкова кратко време (100-200 години). Под зли гении разбирам тези учени, които измислят различните видове оръжия и бомби, както и хората, предизвикали местни или световни войни. С такива е пълна цялата човешка история, такива ги има и днес (запознай се със съвременните войни по света и с тероризма).

    В частност за форума - злите са тези, които умишлено предизвикват конфликти и които рано или късно стигат до БАН, а добрите са тези, които се борят с тях, както и тези, които безкористно споделят пчеларски опит и знания в помощ на другите пчелари. Конкретни имена на хора не цитирам - нека всеки да се самоопредели към коя група спада. Ако ти се самоопределяш към лошите, това е твое мнение, а не мое.

    Ще ти кажа каква е моята ценностна система по отношение на пишешите във форума:
    1. Безкрайно съм благодарен на модераторите, че поддържат ред и порядък във форума.
    2. Безкрайно съм благодарен и на всички, които споделят знания и опит ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ (без да е имало зададен въпрос).
    3. Много съм благодарен и на всички, които отговарят на въпросите на начинаещите.
    4. Дразня се от спама, особенно когато е във важни теми, но считам, че понякога е допустим с цел доизясняване на различни аспекти. След това модераторите могат да трият или да преподреждат (да създават нови теми от спама, в които той вече няма да е спам).
    5. Непримирим съм към хората, които имат склонност да създават конфликти. С такива хора се опитвам да се разбера в ЛС и до временен БАН се стига само ако откажат да се съобразят с предупреждението. Дори и BAN-а да стане постоянен, оставям вратичка за регистриране на нов акаунт (не забранявам IP-та) с цел човека да има шанс да си изгради нова самоличност във форума, но този път по-добра от предишната.
    6. Жесток съм към хората, които си позволяват да обиждат други хора, дори и когато това е в завоалирана форма. Тука съм склонен да раздавам BAN-ове без предупреждение, а при особенно тежки случаи - тотално изхвърляне от форума, заедно със забраната и на всички IP адреси. Досега е имало само 3 такива случая.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    С този пост не искам да се набивам м/у шамарите но от наблюденията ми за 2г. стигнах до извода че нито Гогол е зъл гениий и форума има полза от неговите знания в пчеларството вярно че е малко рязък но е човек с градивна критика, нито г-н Матеев е чак толкова лош администратор и е далеч от определение за ловец на светата инквизиция.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •