Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 202
  1. #141
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Зазимявал съм с по 30кг мед и винаги са си вземали питката и изхвърлят опаковката,ноооооо
    питките сам си ги правя от пудразахар и мед.......

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Зазимявал съм с по 30кг мед и винаги са си вземали питката и изхвърлят опаковката,ноооооо
    питките сам си ги правя от пудразахар и мед.......
    Е то е, защото ги глезиш с кренвирши от месо а другите ръгат от тия де са от рога и копита с водорасли и се чудят що ги не взимат а и отделно ако пчелите са цигуляви та не могат баш да дигнат температурата не е странно, че им артисва питка

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Е то е, защото ги глезиш с кренвирши от месо а другите ръгат от тия де са от рога и копита с водорасли и се чудят що ги не взимат а и отделно ако пчелите са цигуляви та не могат баш да дигнат температурата не е странно, че им артисва питка
    И това го има ) ... Ама кажете кога и при какви условия давате питките ... и защо и каква е идеята ? Искате да кажете че знаете как ще е времето за напред и подтиквате семейството за развитие .. Едва ли подхванвате защото семействата са гладни нали така ?

  4. #144
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2023
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    За кой "точно Кирил" става въпрос?
    Александров

  5. #145
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от meduza Виж публикацията
    Александров
    Ясно... Изборът си е твой, но според мен в ютуб има доста клипове (и канали) на хора, които са много по-стойностни пчелари от него... Които споделят опита си без да "плюят" по другите и без да импровизират и заблуждават, когато нещо не им е ясно...

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    И това го има ) ... Ама кажете кога и при какви условия давате питките ... и защо и каква е идеята ? Искате да кажете че знаете как ще е времето за напред и подтиквате семейството за развитие .. Едва ли подхванвате защото семействата са гладни нали така ?
    Идеята на питките при хобитите които уважават себе си и пчелите не е липсата на мед.
    А, че при много студено време не могат да ходят в страни в действителност те остават само в междурамието в което са и за да не умрат от глад им се слага питка над главите.Там вдигат температурата и отгоре могат да се разхождат където им е кеф.По правило питката се прави от мед и пудра захар и много малко вода когато те помръзва си купуваш готови.Не съм убеден, че питките активизират пчелното семейство та чак да излизат да търсят нектар това го прави захарния сироп по скоро рано напролет умират много пчели от студ при търсене на вода.Пчелите реагират по различен начин на хранене със сироп, питка или твърда захар свързано е с биологията им.За зктивизиране за пило има значение много неща като прашец например или продължителността на деня.В страни с топъл климат пчелите не зимуват като при нас но все пак изпадат в подобно състояние в периода на липса на прашец и нектар. Така съм чел де иначе знам ли

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами в крайна сметка, може би трябваше още в началото на месеца като беше топло, да ги отворя и да им сложа ... А не да чакам сега края на месеца с първия преглед.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Идеята на питките при хобитите които уважават себе си и пчелите не е липсата на мед.
    А, че при много студено време не могат да ходят в страни в действителност те остават само в междурамието в което са и за да не умрат от глад им се слага питка над главите.Там вдигат температурата и отгоре могат да се разхождат където им е кеф.По правило питката се прави от мед и пудра захар и много малко вода когато те помръзва си купуваш готови.Не съм убеден, че питките активизират пчелното семейство та чак да излизат да търсят нектар това го прави захарния сироп по скоро рано напролет умират много пчели от студ при търсене на вода.Пчелите реагират по различен начин на хранене със сироп, питка или твърда захар свързано е с биологията им.За зктивизиране за пило има значение много неща като прашец например или продължителността на деня.В страни с топъл климат пчелите не зимуват като при нас но все пак изпадат в подобно състояние в периода на липса на прашец и нектар. Така съм чел де иначе знам ли
    И едно допълнение от мен, тъй като kaloyanov е в чудене. За предпочитане е питките да се слагат в хладно време, когато пчелите са на кълбо и пчеларя лесно се ориентира къде са позиционирани, като по този начин поставя храната на нужното място. Когато е топло времето, пчелите ( както каза и ти) пренасят храна от съседни рамки. А що касае това, за отварянето в студено време, няма място за притеснение, моите са целогодишно на цяло мрежесто дъно. Пчела от студ не мре, стига да има нужната популация, за да се топли.

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И едно допълнение от мен, тъй като kaloyanov е в чудене. За предпочитане е питките да се слагат в хладно време, когато пчелите са на кълбо и пчеларя лесно се ориентира къде са позиционирани, като по този начин поставя храната на нужното място. Когато е топло времето, пчелите ( както каза и ти) пренасят храна от съседни рамки. А що касае това, за отварянето в студено време, няма място за притеснение, моите са целогодишно на цяло мрежесто дъно. Пчела от студ не мре, стига да има нужната популация, за да се топли.
    И аз да допълня
    В студеното,пчелите са в кълбо и при поставяне на питката не се мачкат и става бързо.

  10. #150
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Освен Кирчо и Даката е ютубър...има и други...
    Аз им сипах по една хранилка(от малките) захаромеден топъл сироп с по 5-6 капки йод на литър.
    Добро утро, като гледам колко топло го дават и за напред, дали не е време да им сипя малко захарен сироп с йодсептадон.

 

 
Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •