Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Третирането има чудесен ефект и без мрежесто дъно. Ако някой е решил да третира, но го спира само липсата на мрежесто дъно, да не се колебае, а да действа.
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59
    Със мравчена к-на не е точно така.
    Правил си успоредно третиране ли, колега? В кошери с мрежесто дъно и в кошери без мрежесто дъно?

  2. #32
    Nic 59
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от iris

    Правил си успоредно третиране ли, колега? В кошери с мрежесто дъно и в кошери без мрежесто дъно?
    Успоредно третиране не съм правил. Достатъчен ми е резултата от плътното.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2012
    Мнения
    3
    Естествено, че с мрежесто дъно ефекта е по-добър!
    Три неща никога не се връщат обратно:
    ВРЕМЕ, ДУМА, ВЪЗМОЖНОСТ!

  4. #34
    Вижте ,колеги какво пише за препарата Чекмайт ,господин Родолюб Живадинович - председател на сръбския пчеларски съюз:Једина предност Чекмајта је што је то најбољи облик примене кумафоса на летвицама, ако се већ мора рећи нешто позитивно. А ево шта не ваља:
    1) Најпре, брза резистенција, просечно, већ у четвртој години узастопне употребе, ефикасност значајно пада.
    2) Чекмајт смањује количину легла за 25,7%, а отвореног легла за 8,9%:


    За неговорящите сръбски език ще го преведа дословно:
    Единственото предимство на Чекмайт е в това че представлява най-добрия начин за прилагане на кумафоса под формата на летвички/има се предвид шперплатовите ивички-бел.на превода/,ако изобщо може да се каже нещо позитивно.А ето защо не струва:
    1)Най-напред - бърза резистентност,средно през четвъртата година от непрекъснатата му употреба,ефикасността значително пада.
    2)Чекмайт намалява количеството на запечатаното пило с 25.7%, а на откритото пило с 8.9%

  5. #35

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    В спирт ли ги натопява?
    0899946746 Поздрави, Емо.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    11.09.2015
    Мнения
    2
    В спирт ли ги натопява? На 3 ленти казва,че слага 50мл.спирт (половин ''патронче'')


    https://translate.google.bg/translat...33&prev=search

  8. #38
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Малко си играем на развален телефон.

    За да се получи на теория, трябва да направите следното:

    Стъпка 1: Нарязвате една лентичка Чекмайт на парчета. Поставя се в 1 литър вода и 15мл ацетон. Нужни са поне няколко часа, за да се разтвори, а за по-сигурно 1 ден. Но и да оставите вътре лентата, то с нищо няма да навреди. Няма нужда от загряване.

    Стъпка 2: Взема се по 5мл от разтвора и се смесва с 1 литър вода. После се накапва по познатата схема, или се използва пулверизатор, което ми се вижда по-удачно.

    Няма тайна, всичко е описано в темата за акара, но никой не съм чул да го е правил досега. На теория трябва да се разтвори всичкия кумафос от лентичката, на практика малко...ме съмнява.

    РЪКАВИЦИ и НОЖИЦА - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Кумафосът е пестицид - не го забравяйте!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •