Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 111
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Не - не. И двата са магазини ДБ. Но Венер ми допада и като поизградят повечко ЛР пити, ще пробвам.
    За сега, нещо подобно съм направил на бъдещите двумайчини. Там средните корпуси са ЛР с по 3-4 рамки с основи и колкото изградени имах, но там още нищо не се случва - ни мед ни градеж. По нататък, когато нещата потръгнат (дай Боже), от двете страни на ЛР корпуса ще има по един магазин. Магазините за мед, а ЛР корпуса за градеж.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Я да си кажа каква я свърших за последните почти 2 месеца... Разбира се те минаха под мотото "Разделяй и владей" или иначе казано как хем медец си извадих, хем и бройката на семействата увеличих.
    tongueout;

    И така, рапицата цъфна, но беше малко далеч и добиви почти нямам от нея - цъфтя две седмици до 10.05. Въпреки това семействата се засилиха доста. Как без много рапица се развиха? Ами благодарение на принципа "страх лозе пази" - в моя слуай въртях всяка пита която успяваха да запечатат на 10-20% и я връщах по средата на семейството между мезапечатаното пило. Така, по време на акацията имах пълни плодници с пило и пчели.
    Акацията започна да цъфти между 1 и 5.05 и така до 21.05. През това време, имаше доста студени дни в началото, после поваля няколко дена и едва накрая само за няколко дни посъбраха медец. За съжаление половината пити останаха незапечатани.
    През това време при прегледите всяка семица вадех пити с прясно и запечатано пило според състоянието на всяко семейство и правех по една отводка. Като приложих следната тактика. В първата отводка ( от едно от горните нуклусчета) бяха направили маточници на 2 пити. Взех едната от тях и я сложих във втората отводка. На следващата седмица във втората отводка имаше втора пита с маточници, която вадех без пчели и айде в следващата отводка. По този начин, скъсих срока до пронасянето на новата майка с една седмица . Така вече имам нови 8 семейства, като двете най силни тази събота ги разделих на по две wink; .
    През това време, храних много малко, само в дъждовните дни. Въпреки това, семействата изградиха по 1-2 плодникови и 2-3 магазинни пити.
    В периода 1-15.06 валя дъжд почти всеки ден. Липата на село цъфна около 09.06. Нямам много декари с гори наоколо, но за сметка на това ливадите заради дъждовете се отчетоха доволно. Пчелите дозапълниха започнатите пити с акация и така изкарах още няколко тенекии смес акация и билки. Почти не останаха липи с цвят и тази седмица извадих малко липа, като другата седмица очаквам още малко да дозапечатат.
    А слънчогледа вече цъфти

    Подготвил съм си стратегия и за този момент, но за нея после, че ми се стопли бирата
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Няколко години за колегите от Русе и региона се организираше среща по това време на езерото в Николово.Дали е замряла тази инициатива!?Не чувам за приготовления и покани за присъствие !Ако все още се провежда, дайте информация!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  4. #44
    Срещата я правим обикновено през октомври .Първата седмица от октомври е изложението в Сърбия така,че можем да я направим следващата.Ако имате предложения-напишете ги.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ооо с удоволствие ще дойда на такава среща!
    Лично за мен, последната седмица на септември или края на октомври са по-добри варианти, тъй като между тях ме чака доста работа на пчелина. Нали знаете кумини разни, да се поочисти около сандъците, дасе повдигне там където има нужда, а втората или третата събота и неделя и окончателното зазимяване.

    Така че предлагам - последната седмица на септември или последната на октомври.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Чудих се чудих се къде да си задам въпроса, пе рекох тука да се изокам.

    Преди седмица открих, че бутилката с оцетна киселина се е превърнала в един ... голяяяям кристал...
    Та въпросът ми е: мога ли да я "разредя" или "втечня" с вода? Да не стане БУМ! Химията никога не ми е била любима наука...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Няма да стане БУМ. Попрочети тук за свойствата и: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...B8%D0%BD%D0%B0
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2014
    Мнения
    1
    Като я пазатоплиш, но не повече от 25 градуса тя сама ще се "размрази"
    Иван Вълков се казвам

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Попрочетох аз за свойствата... сложих я днес на един метър от пчечката на село пък да видим.
    Вълков, къде пчеларствате? Радвам се, че първият ви пост е в тази тема ;-)
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2014
    Мнения
    2
    от 3-4 месеца има нов прекупвач на мед в русе и региона, и оня ден се запознахме. Дава добри цени и ми смъкна само нови тенекии от камиона. Жалко че ми беше останал само 1 тон билков. ако някой иска ето му телефона - изглежда стабилна работа и каза че ще бачкаме дълги години / да видим/, ... а и плати преди да натовари меда. / 0988883970 - Георгиев/

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •