Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 327
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Благодаря на отзовалите се. В събота ще взема една родопска пчела и ще пиша.

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    В крайна сметка реших да разформировам семейството. По-добре 2, но по-силни отколкото 3 кретащи. Като му дойде времето ще си направя отводки. А и времето ще се разваля, така че не ми се експериментира повече.
    Благодаря още веднъж на включилите се!

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Това е правилния подход. Вече трупаш самочувствие като пчелар.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Глога и бъза са още на пъпка,акацията цъфти около 24 май,тази година въпреки ранната пролет на по високото нещата си идват на мястото,доволен съч от вречето за сега,ако не е сухо лятото ще има и медец,и прашец и отводки

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    20.05.2013
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Сапарева баня/ Самоков
    При мен , в Сапарева баня, бъза и глога цъфтят от около 10тина дни. Акацията ще я чакаме, пък когато цъфне


    Поздрави !

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    В района на Ковачевци и яз. Лобош, на около 700мнв, поради дъждовете ливадите са в як цъфтеж, а липата току започва да цъфти (акацията беше около 30 май). Пчелите са понапръскали с малко мед, но основно в плодника, в магазините трупат прашец. Вчера погледнах записките от миналаа година - липата е цъфтяла в средата на юни. Надявам се след седмица-две и аз да врътна центрофугата, само да се позатопли и да спре вятъра.

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цъфти ливадата, пълнят магазините, забави се сезона малко тази година, но дъждовете държат цъфтежа 850м.нм Брезнишко
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0082.jpg‎   DSC_0078.jpg‎   DSC_0075.jpg‎   DSC_0079.jpg‎  

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Това от днес.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0002.jpg‎   DSC_0003.jpg‎   DSC_0004.jpg‎  

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Много радващи снимки. И илюстративни. Където има сенник над прелката, прилетната дъска е суха. Всъщност не знам това добре ли е или не е добре. Как вдигаш корпусите на двукорпусния Дадан? Имаше приказка да слагаш магазин под усмихнатия симпатяга, отказа ли се или по-нататък? Не си спомням дали не съм ти го казвал на някоя от предните снимки, но ти препоръчвам краката на отделните дъна да покриват във височина цялото дъно. Виж при даданчетата докъде стигат, па при лежака теглото ще е двойно, надявам се
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    За краката много се ядосах на дърводелците,но тази година съм подготвил едно оборотно дъно и ще ги преправя на всичките,а колкото до магазините два пъти въртях от тях тази година.Дадановите корпуси много много добре се представиха,НО са много тежки,експериментите ще ги продължа с фарари.Колкото до стрехите над прелките колкото и старомодно и непрофесионално да изглеждат за събото неделен любител като мен с 20-30 кошера са ми екстра
    ПП Лежака ми пасва много с малко работа и с добра майка -доволно.

 

 
Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •