Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 327
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Проверих в тефтера - през 2014 е имало сняг между 16 и 20 април.
    Миналата година беше много убъркана,края на април сняг,а,джанките цъфнаха около 20март-20дни по рано от нормалното за нашите райони.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Ето ситуацията вчера - разкошно време, слъчево и тихо, 7-8 градуса, без облитане. Чува се дружно жужене при почукване по кошерите с изключение на жълтуркото - очакван край на едно много слабо семейство на един пръст под апифондата. Явно грешката беше, че оставих една пита с мед, трябваше всички да са празни, за да захапят питката....

    Прикачен файл 2837
    Колеги,коментирате наклона на дъната,което не е без значение и наистина трябва да е напред!Според вас това ли е грешката на Бате Мишо,че не е извадил всички пити с мед и да остане само на питки(и то в началото на зимата)?

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз даже не бих казал че тук имаме грешка, с това обречено семейство. Все пак преди 2 седмици имахме кълбо пчели около пита с мед и две празни отстрани, отгоре питка, ако не ме лъже паметта. Ако кълбото беше около празна кафява пита, от двете страни затиснато с пити с мед /преграда/ и храна отгоре, щеше да живее малко повече, може би. Това са само теории де, крайният резултат зависи и от други неща.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Яко оспамихме темата. Но Владо и Ангел Йосифов всъщност са прави - жълтуркото замина поради моя грешка описана по-горе, кошерите са нивелирани, а Зарезан наистина е може би малко рано за затопляне. Проверих в тефтера - през 2014 е имало сняг между 16 и 20 април.
    Според мен грешката ти беше, че въобще го пипа. Зимата не е подходящо време да се пренареждат питите само се поставя храна над кълбото. Семейството е слабо и са били подготвило някакви запаси а ти си им разбъркал всичко. Щом при мен едно много слабо семейство още се държи, но не го ровя.

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ник, по-горе писах - семейството беше разсипано от подмор и останаха една шепа пчели очевидно поради захаросан мед. Но може би си прав, щеше да си замине и без моя помощ.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Жив и здрав ще го направиш пак.

  7. #117
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Ник, по-горе писах - семейството беше разсипано от подмор и останаха една шепа пчели очевидно поради захаросан мед. Но може би си прав, щеше да си замине и без моя помощ.
    Аз нали съм си малко тъп, та не мога да разбера какъв е проблема със захаросания мед. Та нали всички през зимата храните със захаросан мед и къде по сухи и твърди питки, било то домашни или купешки.Ако могат да усвоят питките, защо да не могат да усвоят кристализиралия мед в килийките. Естествено както каза и колегата Йорданов , при много ниска влажност е трудно, ама има начини това да се промени. Също така се чудя на тази шепа пчели ако им беше дал течен мед от Хималаите например (демек 100% натурален, екстра био и т.н.) дали щяха да устискат до пролетта?

  8. #118
    На 780 м надморска дрянът още не е цъфнал но и това ще стане https://www.youtube.com/watch?v=MC_RY-MDSR0
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Това е днес при мен,вчера в Сф.беше 12-13градуса а за днес "синоптиците" го даваха по топло.Отидах да правя основен преглед,за момент си помислих и сироп да давам!Да ама не,около обяд беше 8-9гр,задуха вятър,опитваше се да вали и въпреки това пчелите носеха по малко прашец,джанката леко напъпила.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0122.jpg‎   DSC_0124.jpg‎  

  10. #120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Събота - 11.04.2015
    Слънчево около 18-20 градуа с пориви на вятъра, пчелите носят малко светъл прашец. Цъфнали са някакви цветчета и дрянът, останалото е на пъпки и трябва поне седмица топло време за цвят.
    Пчелите с на 3-4-5 рамки, пило и яйца около длан по на две-три рамки. Тегава работа...

 

 
Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •