Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 93
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    При наличие на ограда вместо да давам 20лв на кошер за застраховка, ще монтирам видеонаблюдение и ще се вържа със СОТ. Излиза по 30-тина лв на месец. Което за стотина кошера си е по 4 лв на кошер за година. А покрива доста повече рискове от нашествие от извънземни. Още повече, че може да се направи ограда тип жив плет от Гледичия. Когато се подрязва периодично става перфектен жив плет с много остри шипове. По-добро е от масивната ограда, но за сметка на това е почти без пари. Е необходимо е малко време докато стане, ама си струва.

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    За 20лв. на кошер-100кошера=2000лв.,150кошера=3000лв . по добре жива охрана, отколкото да се пълнят гушите на такива дето се молят да има повече престъпност за да лапат на гърба на потърпевшия който ще неще се застрахова след поредният набег.

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Бонев, не знам от къде го докара това 20 лв? За каква застрахована сума става въпрос, какви рискове са покрити? Така хвърлена сума е несериозно. А и СОТ какво ще ти покрият? Освен кражба не виждам какво друго.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Точно за това става дума. Застраховка за събития вероятността за които е малка и то с утежняващи условия. По- добре да се инвестира в СОТ. Само с отравянията не знам как ще се справим.
    Мисля, но тук ще имам нужда и от вашата помощ, да направя искане до ЕК и МЗХ от името на нашето дружество в следващия програмен период по програма за развитие на селските райони да се предвидят за нашата страна мерки, за облагородяване на пчелините( ограждане, създаване на стопански постройки и т.н) и закупуване на сигнално охранителна техника и оборудване, дори да се покрива и част от стойността на услугата. помощ ще ми трябва в оформянето на това искане, а аз ще потърся възможности за реализацията му. Мисля че ще се намери такава възможност.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Да, тези рискове са безсмислени, но в полиците се вкарва и пожар като допълнителен риск, който фонда не изисква. СОТ освен кражба друго не могат да ти покрият, а в застраховката влизат и американски гнилец, нозематоза и акароза. Не мисля, че това е малко, при това реално за 7 лв.
    За охрана според мен е по-добър вариант една сигнална система, която ти изпраща СМС. По спомени си мисля, е в рамките на 300 лв ще си осигуриш охрана, а на всичкото това са еднократни разходи.

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    и със сигнална система за 300-500-1000 лв. кво правиш ?
    ..подава ти сигнал, отиваш и ставаш втория Опиц ....или другия вариант, като оня преди години, дето излязъл с празна пушка да ги сплаши, кльоцнал двете празни цеви....и после го разкъртили от бой....

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    и със сигнална система за 300-500-1000 лв. кво правиш ?
    ..подава ти сигнал, отиваш и ставаш втория Опиц ....или другия вариант, като оня преди години, дето излязъл с празна пушка да ги сплаши, кльоцнал двете празни цеви....и после го разкъртили от бой....
    Ами не, звъниш на 112 и казваш че ти крадат кошерите, които са еди къде си. Има си полиция за това.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Колега ако имаше полиция нямаше да си пишем по тази тема, защото основният проблем е кражбата а не гнилеца и извънземните за които искат да ни застраховат

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    София
    Има и много-много по-евтино и лесно решение. Вече писах за евтиното наблюдение на кошерите – едва ли има по-евтино и по-лесно за работа – струва 20лв. Наблюдава се с камерата на старите GSM-и Нокиа. Ако нямате такава, то може да си купите за 60 - до150 лв и ако желаете съобщения през интернет, ще Ви трябва мобилен интернет за 5-6 лв (предварително проверете върви ли за конкретното място).



    Всичко е описано на www.sharo-bg.com с филмчета за инсталиране.
    Успехи!

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    Цитат Първоначално публикувано от Шаро-БГ Виж публикацията
    Има и много-много по-евтино и лесно решение. Вече писах за евтиното наблюдение на кошерите – едва ли има по-евтино и по-лесно за работа – струва 20лв. Наблюдава се с камерата на старите GSM-и Нокиа. Ако нямате такава, то може да си купите за 60 - до150 лв и ако желаете съобщения през интернет, ще Ви трябва мобилен интернет за 5-6 лв (предварително проверете върви ли за конкретното място).
    и този телефон като го удари един дъжд и сняг какво ли ще снима ????

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •