Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 236
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252

    ОТОПЛЕНИЕ НА КОШЕРА

    Някой опитвал ли е да отоплява кошер през зимата ? Ако е така нека сподели , дори и дае неуспешен опит ! sadsmile;
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #22
    ANIBAL
    Guest
    Идеята си я бива!

  3. #23
    Който е добре с руския, да потърси инфо в руските сайтове. "Братушките" са експериментирали всичко. Резултати обаче са били отрицателни и затова него практикуват. Аз съм склонен на доста експерименти, но за това, а и други неща предпочитам да се поуча от чуждите грешки, а не от собствени. Все пак успех на решилите да пробват.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    В стари броеве на сп.Пчеларство отпреди 10-15 год имаше описан случай тук в Б-я за такова отопление,направено с ел.крушки под плодника в дъното,но си спомням,че резултатите не бяха окуражаващи и всичко приключило само с опита.

  5. #25
    ANIBAL
    Guest
    Моите мисли са за съвсем различно отопление от известното.Но наистина трябва експеримент.Тия неща от руските опити ми са известни.Това е против природата на пчелите,но дали?Всъщност въпроса е- не ползват ли пчелите топлина от друго място?

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

    Re: ОТОПЛЕНИЕ НА КОШЕРА

    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Някой опитвал ли е да отоплява кошер през зимата ? Ако е така нека сподели , дори и дае неуспешен опит ! sadsmile;
    Ето това малкото с кабела в дълбокото дъно е опит за отопление с 15 ватова крушка. Не е мое начинание на един колега който ми прати снимката и не мога да споделя резултати. http://ivandespotov.snimka.bg/animal...83212.21929251

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Според мен неконтролируемото отопление със сигурност ще навреди повече , отколкото да има полза ! Ако обаче се ползва отоплител , който има точно регулиране на излъчваната температура може и дае от полза ! Несъм пробвал , но мисля че ако равномерно от дъното се излъчва температура 7-8 гр. ще е от полза , или греша ?
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #28
    ANIBAL
    Guest
    Отоплението има много полза от него.За това ,което говорите вие е много вредно.Имам идеи, но те са пак предизвикателни.Имат връзка със зимовниците в Русия.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Та значи идеята е дасе ИЗЛЪЧВА температура , която неби подлъгала пчелите да разпуснат кълбото , т.е. самият нагревател излъчва примерно 8 градуса , като при външна температура - 15 , вътре ще е примерно 2 градуса , мисля че не е същото !
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Мисля , че не е добре. Хората вече на мрежести дъна ги зимуват .Пролетта да ги позатоплиш - не е лошо , дали е реално осъществимо - не съм сигурен.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •