Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 24 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 236
  1. #201
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Дори при прасетата различните породи имат различен КПХ (коефициент на превръщане на храната) в живо тегло. Къде отива останалото само се досещам.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #202
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Когато човек види някое семейство да буксува ( понякога има всички условия - добра паша, семейството е силно, и въпреки това стои като глухоняма патка на кръстовище), трябва да се запита ( въпреки че едва ли ще получи отговор) - дали това което вижда е вследствие на някакъв патоген, или пък се дължи на имунната система, бореща се със въпросния патоген/и?

    Просто още едно парче от големия пъзел.
    Скуте, мога само да предполагам, нямам микроскоп(а и да имам, няма да знам какво да гледам )
    Само се моля да не е генетична предразположеност, че имам сестри на тази майка, а бащите са Х.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #203
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз познавам човек който само вади мед от кошерите и са му добре. Вчера ходих при него на гости и гледам нито махнал магазини, нито сложил мишепредпазители, нито ги е хранил а камо ли да стеснява, само ленти е сложил за акара и нищо друго. Няма подмор няма нищо. Аз като знам колко съм се разправял с моите а неговите външно изглеждат по добре. Викам му да им обърне малко внимание, ама не ще вика че няма време. ДБ 12ки гледа.
    Няма какво да се чудиш, за ДБ12 много пъти е казвано това тук, във форума. Единствено ако има ранна паша и ако иска да я хване, трябва да мине през стесняване и/или стимулиращо подхранване. И да подменя по няколко пити през сезона. Но това разбира се, са дядовски работи.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Нещо интересно...https://www.youtube.com/watch?v=HrNNGsJEwqE

  5. #205
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Здравейте колеги!
    Дали някой практикува обвиване на кошерите с прозрачно найлоново фолио?
    Видях един сръбски пчелин, всичките му кошери бяха с изцяло отворено мрежесто дъно, кошерите обвити с найлон и много добре изолиран горен край на кошера.

  6. #206
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте колеги.
    Днес беше прекрасен ден за последен преглед и зазимяване на кошерите. Начинаещ съм и реших да споделя как направих зазимяването на две много слаби отводки. Кошерите са ми ДБ 10 рамкови. Отводките подчти нямат пило вече и са на 4 плътно покрити рамки. Искаше ми се да направя снимки но не можах. Общо взето се водех по този интересен клип който мисля че ще е полезен за начинаещи като мен , а дали ще е ефикасен ще разберем на пролет. Естественно без подхранване няма да стане. Така че съм предвидил и това дано да оцелеят. Ето го и клипчето:
    https://m.youtube.com/watch?v=P6ji7BIwAoo

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Колегата накълца и празните рамки-направо недоумявам.Освен това,направи отворите в предната(откъм прелката) до средната част от рамките.Движението на кълбото започва от предната към задната стена на кошера затопляйки меда и отворите ще останат далеч при нужда от преминаване.За пелите е по удобно да минават над рамките,където е и по топло.
    Четири междурамия пчели по това време са поне 1,5кг пчели.Имат ли храна всичко ще е ок.

  8. #208
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз не направих отвори , едната отводка имаше около 150 гр. Твърда храна която не са прибрали все още така че мисля да ги проверя началото на декември ако има благоприятни дни и да им добавя ако е нужно...

  9. #209
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2019
    Мнения
    1
    Здравейте желая да попитам преди зимата какво да направя какви пита да се остави? Какво да се дава?

  10. #210
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Божидар 2005 Виж публикацията
    Здравейте желая да попитам преди зимата какво да направя какви пита да се остави? Какво да се дава?
    Малко е рано още.

 

 
Страница 21 от 24 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •