Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 239 ПърваПърва ... 1454626364656674114164 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 2387
  1. #631
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Преди две-три седмици местните жители на селото където си гледам пчелите, ми казаха , че видяли рояк на един стълб.За съжаление беше заминал, когато отидох да го видя.

  2. #632
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз не бих прибирал подобни рояци.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #633
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това може да е избягало семейство по причина акар. Някъде някой пчелар веднага ще обвини СИНДРОМА НА ПРАЗНИЯ КОШЕР, а не себе си, че е направил некачествено есенно третиране - ха-ха .... Аз имам познат "пчелар", който не третира и не храни по причина икономия на средства. Миналата година от 30 зазимени семейства по програните на ДФЗ му оцеля само 1. Тази година все още не го знам как е, но напролет ще разберем.

  4. #634
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Избягало или не незнам.Явно нещо бъркам ,но какво?Всички семейства са гледани по един начин.Всички са третирани еднакво и за акар.Даже мисля ,че акара не е на първо място.2013г.не съм третирал есента и през 2014г. нямах загуби.2014 третирах есента и ето ,въпреки това имам жертви.

  5. #635
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Най-гадния проблем според мене е Нозема Церане. Много пчелари не знаят, че я имат, защото тя не оставя видими следи по кошерите или рамките. Просто семействата линеят и се топят бавно и славно, докато най-накрая умрат. Подмор обаче няма, защото болните пчели са избягали в полето, и там са умрели.

    Пчеларите гледат празните си кошери или семействата с по една шепичка пчели, и се чешат зад врата, гадаейки какво се е случило. После си казват "майната му, това е нормална зимно-пролетна смъртност" и дори за момент не се замислят, че трябва да дадат пари за изследвания.

    Вероятноста в наше време един пчелар да си зарази семействата с Нозема Церане е много голяма, особенно ако си купува майки от лицензираните производители. Това че сред тях е пламнала нозематозата вече е обществена тайна, и причината за всичко това е един самозабравил се доцент от Пловдив. Това, че със закон си разрешиха да ползват антибиотици, може да им помогне на тях (временно да подтисне болеста), но със сигурност ще загроби много пчелари в България, при които болеста ще се развихри с пълна сила и ще им унищожи дори и здравите им семейства.

  6. #636
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Добре и като ми кажат ,че е нозема церане ,което е най вероятно ,какво да направя.Какво има срещу нея в БГ.

  7. #637
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Имам познати в БАБХ,които в прав текст ми казаха,че не знаят за пчелин който да няма нозема.Това е така да се каже, обществена тайна.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #638
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Добре и като ми кажат ,че е нозема церане ,което е най вероятно ,какво да направя.Какво има срещу нея в БГ.
    Йод ........!

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аве тази вечер всички ви мързи да пишете.Йод.... Какво ?Ползвам нозестат.Е той до колко помага?

  10. #640
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    Като идея-шизандра,сибирски женшен,левзея,бета глюкани,млечно-кисели бактерии и т.н.-въпрос на възможности и експерименти
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

 

 
Страница 64 от 239 ПърваПърва ... 1454626364656674114164 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •