Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 239 ПърваПърва ... 46869495969798106146196 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 2387
  1. #951
    Средно по две рамки, не бяха така задънени, с изключение на 2-3 кошера на тях врътнах по четири. Днеска надникнах на няколко семейства пак са качили по някой рамка но е видно че притока намаля, след като на поилката се събират все повече пчели. Днеска беше 37 градуса. Моето за сезона си го взех повече от доволно, това което съберат а то няма да е много 3-4 тенекии няма да въртя а ще го разпределя на отводките
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #952
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    И аз въртя по 2 отдолу и се чудех дали да не завъртя повече,че и моите задръстват долу!

  3. #953
    Важното е да е да освободиш място на майките да снасят. И 3-4 да извъртиш не е проблем, после като подхраниш ще си възстановят запаса.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #954
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Не прекалявайте с взимането на мед от плодниците.Да не се чудите после как да им попълвате запасът.Не се знае каква ще е е есента и зимата,при топла есен зима,гледат пило и запасите заминават бързо,после глад

  5. #955
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Не прекалявайте с взимането на мед от плодниците.Да не се чудите после как да им попълвате запасът.Не се знае каква ще е е есента и зимата,при топла есен зима,гледат пило и запасите заминават бързо,после глад
    Септември нали ще се подхранват по-късно ще има питки .Има пчелари всичко въртят отдолу без пилото и после хранят яко.

  6. #956
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Септември нали ще се подхранват по-късно ще има питки .Има пчелари всичко въртят отдолу без пилото и после хранят яко.
    И после реват като сарански мечки че, са им измрели пчелите.

  7. #957
    Подхранвам от август до средата на септември! Захарен сироп 1 към 1 ... Не съм привърженик да извъртиш целия плодник и после да блъскаш инверт...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #958
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ехоо.Здравейте .Как сте ?Много работа при мен ,немога да си вдигна главата да погледна какво има на монитора.Много работа ,......... мед.Магазини ,корпуси свършиха.Няма да ви казвам тотала ,защото се налага да вадя и от плодниците.После пак няма да ви кажа ,че чуе ли някой прекупвач ,цената пада на половина.Да не ми завидите ейй.

  9. #959
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ехоо.Здравейте .Как сте ?Много работа при мен ,немога да си вдигна главата да погледна какво има на монитора.Много работа ,......... мед.Магазини ,корпуси свършиха.Няма да ви казвам тотала ,защото се налага да вадя и от плодниците.После пак няма да ви кажа ,че чуе ли някой прекупвач ,цената пада на половина.Да не ми завидите ейй.
    При нас е скромно,но чакаме цена на едро от10 лв нагоре,за да продаваме.

  10. #960
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Голяяяяяма суша при нас не е капвало дъжд от незнам колко време.Надвечер правя и второто третиране с МК и те така.

 

 
Страница 96 от 239 ПърваПърва ... 46869495969798106146196 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •