Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 239 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 2387
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Според мен сушата е основния проблем за слънчогледовата паша.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Сушата е наистина голяма,но дори и тя не може да спре слънчогледа да отделя.Пиша го,защото 2007г в нашия район от 20.03 до наводнението на 06.08 капка не падна.Единственно слънчоглед вадихме по 11-12кг на с-во средно.

    Тази година имахме много добър сорт слънчоглед до нас и за пръв път ги видях така да искат масово втори магазин.Тази година добива ми на слънчоглед от с-во е почти двоен в сравнение с последните 8г.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Идват омазани в жълто, но не пълнят магазина. Семейството е силно.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #94
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Според мен сушата е основния проблем за слънчогледовата паша.
    Съгласен съм при мен слънчогледа за малко над седмица си замина както беше цъфнал. Питите си останаха малки въобще не се разви както трябва и много малко взеха от него може да се каже че от две основни паши липа и слънчоглед тази година си бях с една. За догодина ще знам по рано да си подготвя семействата да направя по една отводка и с подхранване (ще започна по рано още март с сиропа) да ги засиля до липата
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #95
    Голяма суша и при нас, майките силно са ограничили снасянето незнам дали това е причината /начинаещ съм/. Имам 3 отводки на по 5 рамки, запачнах да ги подхранвам с 200-300 гр. сироп 1:1. Незнам дали ще успея да ги развия до 7 рамки поне за зазимяване. Давайте съвети какви грижи да полагам за тях през август, че да успея да ги развия за зазимяване.

  6. #96
    Цитат Първоначално публикувано от ilmaz_82 - Илмаз Османов
    Голяма суша и при нас, майките силно са ограничили снасянето незнам дали това е причината /начинаещ съм/. Имам 3 отводки на по 5 рамки, запачнах да ги подхранвам с 200-300 гр. сироп 1:1. Незнам дали ще успея да ги развия до 7 рамки поне за зазимяване. Давайте съвети какви грижи да полагам за тях през август, че да успея да ги развия за зазимяване.
    Третиране срещу акар и подхранване. Има достатъчно време.

  7. #97
    Това е положението при мен и при колегите в Бургаски регион http://www.fermer.bg/%D1%81%D1%8A%D1...-news4107.html Все едно са снимали до мен.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да,тази година е по сушава и от миналата,за сметка на това със сигурност ни очаква една топла и дълга есен,където пчелите че излапат зимния мед.Храненето август просто е задължително,поне веднъж в седмицата.Само че много внимателно и екпресно,само надвечер,че иначе стават едни нападения дето ти идва да се гръмнеш.

  9. #99
    Преживях го преди два дни още не съм върнал рамките хич не беше приятна гледка!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    При мен пчелите почти не излизат ,подхранвам със сироп през 3 дена прашец събират от цветята в двора голяма суша .

 

 
Страница 10 от 239 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •