Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 239 ПърваПърва ... 2432333435364484134 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 2387
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Слагай на всички, че ще го набият в плодниците. В края на седмицата ако е топло времето слагай и втория.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #332
    Аз на половината съм сложил магазини. На останалите мисля утре да слагам не бяха готови а и беше хладно
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #333
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Сега гледах синоптика, следващите 10 дена го дават хубаво време, дали ще е такова ще се види. Сега се връщам от пчелина, летят много, носят прашец в несвяст. Има принос и на нектар, да се надяваме, че ще се засили. На силните съм сложил магазин, да видим какво ще стане.
    И аз го гледах днес и работата е добра ако се сбъдне,вчера беше отчайващо. Интересното е,че БТВ и Нова го дават доста гадно времето.

  4. #334
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    o
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Слагай на всички, че ще го набият в плодниците. В края на седмицата ако е топло времето слагай и втория.
    Не са запълнили добре още плодниците. Имат на 5-6 рамки пило и мисля в края на седмицата да им сложа вече магазин. А за втори, дали ще успеят да напълнят първия?

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Няма да чакаш да напълнят плодниците! Ами ако пчеларстваш на ДБ 8рамков ?? Слагай преградни дъски ако имаш празно място и магазина отгоре. Ако ти се занимава пускай отгоре да градят плодникови рамки и далачета надолу. За втория няма да чакаш да напълнят първия, щото губиш. Преди да го сложиш, разширяваш плодника. Аз ако трябва разширявам с ВО и изградена рамка или направо с две ВО, това при ДБ10, тая година може и да си го спестя. Само да се стопли временцето и се развиват за часове, а пък ти можеш да работиш по къс ръкав, че да ти свикват с миризмата
    А да, и при всяко смъкване на магазини гледай кво става в плодника, ако има пити с рапица слагай ги между пилото. Ако пък ще правиш отводки, там е ясно.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Само да допълня горния пост:През страстната седмица и Великден си подгответе остър нож ,свободни корпуси или кошери и рамки с во.Искрено се надявам да греша.

  7. #337
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Благодаря за съветите. Остава да се стопли трайно това време и да започне нормално да отделя рапицата.

  8. #338
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    32
    Здравейте колеги,
    вчера бях на пчелина. Сложих магазини само на 10 рамковите кошери (пчеларствам с ДБ-10). Останалите са ми на по 8-9 рамки. Те така или иначе ще пропуснат рапицата. Мисля да си направя към 10-ти май силни отводки. Няма много акация око мен, пък и липите са малко, затова ще разчитам на тях само за подкрепителна паша. Ще сменям и част от майките си. Иначе има принос на прашец. Нектар също има. Но времето далеч не е с нас - студенко е, ветровито на моменти и доста си вали. Но така е и при всички вас.

  9. #339
    Няма да е пропуснат рапицата и на 8-9 рамки да са слагай магазините. И аз в неделя нямах нищо по магазините а днес половината имат по половин магазин останлите или тъкмо започват да пръскат по малко нектар или са качили по 1-2 рамки. А рапицата ще цъфти още седмица ако не и 10 дни. До четвъртак времето го дават по 19-20 градуса, ще повали и пак се оправя, така че има още време за по 1 магазинче поне
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аве, рапичарите, почнахте ли да въртите?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 34 от 239 ПърваПърва ... 2432333435364484134 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •