Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 157 от 239 ПърваПърва ... 57107147155156157158159167207 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,561 до 1,570 от общо 2387
  1. #1561
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Бургаските пчели/отводки ще трябва да се изпробват задължително, щом от пясъка и морето мед събират, представям си като ги докарам при мен, с 4-5 главни паши, поне по 100 кила мед средно от кошер...най-малко!

  2. #1562
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Бургаските пчели/отводки ще трябва да се изпробват задължително, щом от пясъка и морето мед събират, представям си като ги докарам при мен, с 4-5 главни паши, поне по 100 кила мед средно от кошер...най-малко!
    На прав път си. Търси -бяла сакарка, тя от дъбови кори мана прави по 70кг. При теб ще са най-малко 140кг.

    пп. за производителя-- на лично, че са дефицит.

  3. #1563
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На прав път си. Търси -бяла сакарка, тя от дъбови кори мана прави по 70кг. При теб ще са най-малко 140кг.

    пп. за производителя-- на лично, че са дефицит.
    Ще прави, как няма да прави, но ти още не си разбрал, че 50% е гена, а другото е майсторлъка на пчеларя. От Бялата Сакарка, който съм дал на хората, повече от половината са ми върнали обаждане, че семействата са по добри от техните и събират повече мед.

  4. #1564
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще прави, как няма да прави, но ти още не си разбрал, че 50% е гена, а другото е майсторлъка на пчеларя. От Бялата Сакарка, който съм дал на хората, повече от половината са ми върнали обаждане, че семействата са по добри от техните и събират повече мед.
    Писал съм, че съм слаб пчелар , но за гена бих купил ако има . Ще изпраскам поне 40 майки.( дъщери, да не си помислиш, че ще купя 40 )

    пп. пусни една оферта на лично.

  5. #1565
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Писал съм, че съм слаб пчелар , но за гена бих купил ако има . Ще изпраскам поне 40 майки.( дъщери, да не си помислиш, че ще купя 40 )

    пп. пусни една оферта на лично.
    Някъде да си прочел да продавам майки? Аз не съм мако пройзводител, затова само подарявам. А слаб, към 80 кг си доколкото имам инфо от ЦРУ.

  6. #1566
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Някъде да си прочел да продавам майки? Аз не съм мако пройзводител, затова само подарявам. А слаб, към 80 кг си доколкото имам инфо от ЦРУ.
    Знам , ама как да напиша : подари ми 2 майки. Не е възпитано. ЦРУ -то има почерпка от мен.

  7. #1567
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Знам , ама как да напиша : подари ми 2 майки. Не е възпитано. ЦРУ -то има почерпка от мен.


    Атанасов ако искаш аз да ти подаря живот и здраве аз? Само, че добивите са високи и да не си докараш дископатия.От София ли искаш или от северен централен?

  8. #1568
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Атанасов ако искаш аз да ти подаря живот и здраве аз? Само, че добивите са високи и да не си докараш дископатия.От София ли искаш или от северен централен?
    Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.

  9. #1569
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.
    Ама ти си бил медар, а не пчелар. Не се обиждай ама за толкова години само си ги гледал, а не отглеждал. При отглеждането си правиш някаква твоя селекция, каквато на теб ти харесва, а не чакаш само да вадиш мед и да купуваш болестите на другите.

  10. #1570
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе майтапите се, ама аз съм сериозен. От четири места съм купувал и извода е, че се разпада гена още при дъщерите. Така, че приемам оферти от колеги. Ти си третият -давай.


    След 15 май ми напомни да ти пратя. Породата ще си я познаеш по ушите.

 

 
Страница 157 от 239 ПърваПърва ... 57107147155156157158159167207 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •