Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 169 от 239 ПърваПърва ... 69119159167168169170171179219 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,681 до 1,690 от общо 2387
  1. #1681
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вече от няколко колеги чувам, че точно преди цъфтежа на слънчогледа кошерите са били пълни със пчели( плодник и два магазина) и 10 дена след цъфтежа свалят магазините( празни), защото няма пчели в кошерите, останали са по 6-7 покрити рамки в плодниците.
    Как е при теб? За един приятел питам.

  2. #1682
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Как е при теб? За един приятел питам.
    За момента е слабо по 25 кг средно, но имам да вадя още, проблема ми е времето, докато се наканя и ще си го изядат, а имам по два магазина с мед на някой кошери и това беше преди две седмици, от тогава нв съм ходил на пчелина.

  3. #1683
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За момента е слабо по 25 кг средно, но имам да вадя още, проблема ми е времето, докато се наканя и ще си го изядат, а имам по два магазина с мед на някой кошери и това беше преди две седмици, от тогава нв съм ходил на пчелина.
    Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.

  4. #1684
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вече от няколко колеги чувам, че точно преди цъфтежа на слънчогледа кошерите са били пълни със пчели( плодник и два магазина) и 10 дена след цъфтежа свалят магазините( празни), защото няма пчели в кошерите, останали са по 6-7 покрити рамки в плодниците.
    Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.

  5. #1685
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.


    Прави пакети и си трае.При тия цени не му трябва добив.А бе хиена е усети де да натисне.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1686
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.


    Само летящата я нама при нас. Тоя път е по малко 1 магазин само.Отводките с еднородно пило са на 100% долу или ограбени или пчелите ги нама само меда стои.Интересно е в случая,че не го грабят,а налитат на слабите.Без да отварям кошерите зная кой е слаб/с проблеми/нужно е само да видя де се пробвата да пробият.Цял сезон не сме падали под 8 рамки пило и все няма пчели в пашата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1687
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.
    На много хора майтап им се струва работата и си викат, тия пък пишман пчелари. Не им се връзвай бе човек.

  8. #1688
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    За сметка на пчелите, молеца е много активен.

  9. #1689
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, да при положение, че вадиш средно по 100 кг.
    Ей ще умреш и няма да схванеш, че за мен не е важно колко мед ще изкарам, а да докарам по 500 лв от кошер приходи.

  10. #1690
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Стара Загора, Чирпан, Братя Даскалови, Нова Загора, Раднево, част от Пловдив явлението е масово. На 80% от колегите пчелите ги няма, моите също.
    Колега спомена скоро, че някой от нашите професори изследвал нектар от слънчогледа и намерил 3 вида отрови в него.

 

 
Страница 169 от 239 ПърваПърва ... 69119159167168169170171179219 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •