Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 239 ПърваПърва ... 3543444546475595145 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 2387
  1. #441
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    След като имах супер гладни семейства по време на акацията и чак до кориандъра( не съм спирал да храня със захарен сироп.... имах само 3 кошера които се роиха). Успяхме да завършим с ваденето . Средния ми добив до момента е 22,1 кг. Това е сумарно слънчо и кориандър. Надигнах 2-3 кошера и видях че носят още нектар, явно тръните и билките дават.... дано има още едно въртене..

  2. #442
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Колеги,след като пожънаха рапицата при мен ,не я изораха и сега след тези дъждове изби отстрани и отново цъфна и пчелите здраво носят прашец. Мисля да не подхранвам тя рапицат ще ги подхрани и засили

  3. #443
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka Виж публикацията
    Колеги,след като пожънаха рапицата при мен ,не я изораха и сега след тези дъждове изби отстрани и отново цъфна и пчелите здраво носят прашец. Мисля да не подхранвам тя рапицат ще ги подхрани и засили
    Само да не натрупат мед, за зимуване от нея.

  4. #444
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka Виж публикацията
    Колеги,след като пожънаха рапицата при мен ,не я изораха и сега след тези дъждове изби отстрани и отново цъфна и пчелите здраво носят прашец. Мисля да не подхранвам тя рапицат ще ги подхрани и засили
    Я го снимай да го видим това чудо
    Милен Михов

  5. #445
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Не е масово както на пролет ,но вече взеха да връзват шушулки.http://prikachi.com/images.php?images/883/7514883L.jpg

  6. #446
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Същата работа и при мен рехави цветлета но ги има, дано нямат нектар. Така е в целя блок измежду старата рапица.

  7. #447
    И да има някакъв нектар от нея няма да е никакъв проблем те ще си го изконсумират и по малко ще подхранваш ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #448
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    В понеделник вечер в 19 часа,ми излетя рояк.Тази год. се нагледах на какво ли не.

  9. #449
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес бях на пчелина-20% от семействата ги няма в хранилките с захарта,20% са пълни с пчели,60% имат пчели но не са много.Интересното е,че намерих две семейства със млада оплодена майка,пило около 8 см диаметъра като покрая с прясно пило,но със не повече от 30 бр. пчели в целия кошер.

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Здравейте градски. Днес отидох да сложа мишепредпазителите.Докато залягах пред кошерите ,гледам на един направо една шепа акар.О ужас !Имаше на още няколко кошера.Есенно време не бях третирал ,от както излезе Варостопа.Тази година третирах с ОК чрез напръскване.Мисля си ,че лентите ,които използувах напролет : нещо не действат.Дано ,поне да съм ги намалил до някаква граница и семействата да иззимуват.

 

 
Страница 45 от 239 ПърваПърва ... 3543444546475595145 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •