Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 165 от 239 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,641 до 1,650 от общо 2387
  1. #1641
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Бог да го прости. Не го мисли, ако не си правил преглед, виж дали всичко е наред със семейството.
    Прегледах ги преди седмица.Пушка са!Ела ми на гости някой ден да им се радваме заедно.Да опиташ от Муската до кошерите

  2. #1642
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?


    Аз съм имал по слаби кошери които са оставяли зимата търтеи. Тоя слаб или силен е?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1643
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз съм имал по слаби кошери които са оставяли зимата търтеи. Тоя слаб или силен е?
    Бе не е силна.Миналогодишна отводка и малко злобна.

  4. #1644
    Бях забелязъл търтей пред два кошера и двата се оказаха търтовки. Това беше ноември месец, и на двете придадох по една майка, едното семейство оцеля и няма ядове. Другото си прие майката но липсата на млади пчели му реши съдбата и това ми е единствената жертва до момента. Дано така и да си остане
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #1645
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес ходих да си дадем прошка с моите робчета, преди зимния апокалипсис. При такива застудявания и сняг, над Бургас цяла нощ се чуват ята гъски, а по нивите наоколо пасът милиони. Днес не видях дори една. Та в тази връзка : в север-североизтока -как е ? Пристигнаха ли тази година или за ден-два , няма да се хабят да летят до БГ.

  6. #1646
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Чанко, камерата ми прати сутринта снимка със записани -4° на пчелина, при тая температура сега следващите дни наистина може да стигне - 15°-20° , а тогава какви гъски чакаш.

  7. #1647
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Чанко, камерата ми прати сутринта снимка със записани -4° на пчелина, при тая температура сега следващите дни наистина може да стигне - 15°-20° , а тогава какви гъски чакаш.
    Камерата ти е със сбъркан термометър. Моя беше + 5. Не чакам гъски , само се съмнявам тук да стане минус 14 градуса.

  8. #1648
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Днес ходих да си дадем прошка с моите робчета, преди зимния апокалипсис. При такива застудявания и сняг, над Бургас цяла нощ се чуват ята гъски, а по нивите наоколо пасът милиони. Днес не видях дори една. Та в тази връзка : в север-североизтока -как е ? Пристигнаха ли тази година или за ден-два , няма да се хабят да летят до БГ.


    За щъркела разбра ли къде е кацнал днеска?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1649
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За щъркела разбра ли къде е кацнал днеска?
    Разбрах, но не ми стана ясно, защо е объркал месеца.

  10. #1650
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Разбрах, но не ми стана ясно, защо е объркал месеца.


    Той модернизатора отдавна пише за тия работи дето стават.Не може върбата да цъфти, а дрена да чака.Какво чака не ми е ясно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 165 от 239 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •