Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 164 от 239 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,631 до 1,640 от общо 2387
  1. #1631
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    И при мен положението е подобно. Една загинало "семейство", писах семейство в кавички, защото беше една тартовка на която бутнах майка ноември месец и въпреки че имаше пчели (вероятно стари) е умряло. Иначе си бяха приели майката и бяха изяли и те един килограм храна но както се казва естествен подбор. Всички останали са на ниво имам 3-4 между 3-4 междурамия но ще избутат. Едно от тях проверих за пило и имаше колкото цигарена кутия. Сложих им още малко храна, въпреки че не беше нужно защото запасите им ще позволят да изкарат още една зима. Мисля повече да не ги бутам и да си пия виното ( добре че заредих скоро)
    Здравей, колега: Гледам храниш с Фондбее, бях питал за нея дали има разлика с Апифондата, откъм вземане от пчелното семейство и съответно му развитие. Ти имашли такова наблюдение и какво може да ми кажеш за Фондабее?

  2. #1632
    За първа година слагам от нея но за момента съм доволен как е взимат. Прави впечатление че кристала и е много фин, като брашно. За мен е на едно ниво с Апи фондата, а мен лично ме спечели и с това, че има пакет и от 1 кг. Няма разтичане, повечето семейства са изконсумирали по 1 кг. Това семейство на снимката е малко на страни от питката защото в деня в който ги слагах бяха разпуснати кълбата и ги слагах на "око". Първата партида е получиха на 30 декември, което го отчитам като грешка с оглед на запасите им тогава и времето което им позволява да си пренасят но бях закарал храната до пчелина и не ми се връщаше обратно. Щях да им заложа за първи път сега, какво да се прави страх лозе пази ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #1633
    На 07.02.2018 година Лекция на д-р Димитър Желязков, в сградата на Областна Управа Бургас!

    https://www.youtube.com/watch?v=hW7xpEXJU2s
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #1634
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    И аз за първа зима я давам,някои са опапали\свалили 2,5 кг от 21.12. до тази сутрин,и другите я взимат доста добре.(което е зле-ще тряа пак да се ръся...)

  5. #1635
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    И аз за първа зима я давам,някои са опапали\свалили 2,5 кг от 21.12. до тази сутрин,и другите я взимат доста добре.(което е зле-ще тряа пак да се ръся...)
    Това е много за 45 дена–може би венците от мед са били символични есента или не са преставали да гледат пило.А след като си сложил храната си ги стимулирал да го увеличат драстично.Беше хубаво да поразровиш един от отличниците във вземането на питките и да видиш къде отива тази храна–дали на склад или се превръща в пило.Тогава сигурно щеше да знаеш как да процедираш.При вас дават ново застудяване–ако са на пило трябва да им дадеш поне половинка скоро за да не се разделят на две,ако продължи това застудяване.

  6. #1636
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Това е много за 45 дена–може би венците от мед са били символични есента или не са преставали да гледат пило.А след като си сложил храната си ги стимулирал да го увеличат драстично.Беше хубаво да поразровиш един от отличниците във вземането на питките и да видиш къде отива тази храна–дали на склад или се превръща в пило.Тогава сигурно щеше да знаеш как да процедираш.При вас дават ново застудяване–ако са на пило трябва да им дадеш поне половинка скоро за да не се разделят на две,ако продължи това застудяване.
    Юнски отводки,зазимени на 8р. с около 12 кг. мед.В сряда ще получат още по 1,5 кг. и ако времето позволи ще ги попрегледам.Благодаря за съвета.

  7. #1637
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    И от мен положително мнение за FondaBee u FondaBeeFruc. И аз за първа година я ползвам, но виждам, че пчелите я приемат добре.

  8. #1638
    На 14.02.2018 година 18:00 часа, Лекция на Председателя на сдружение "Пчела Добрич 1946" Добрин Добрев, в сградата на Областна Управа Бургас


    https://www.youtube.com/watch?v=E3UbVCElIec
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #1639
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?

  10. #1640
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Вчера видях един умрял търтей пред един кошер.Явно е останал от миналата година.Вие как мислите?
    Бог да го прости. Не го мисли, ако не си правил преглед, виж дали всичко е наред със семейството.

 

 
Страница 164 от 239 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •