Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 163 от 239 ПърваПърва ... 63113153161162163164165173213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,621 до 1,630 от общо 2387
  1. #1621
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сутринта беше мижаво време и тръгнах без кеф. Пътьом се отбих да взема малко захар, викам си : ако не за пчели, ще отиде за ракия, няма да стане зян. На пчелина тук -там мърдат, гледам 12 градуса. Като пекна едно слънце,та чак топло стана .Запалих пушалката и тръгнах да видя какво става с питките. Абе много я хапват тази фонда, ще ме набутат. Това, което видях под изядените питки ми стопли душата, май скоро не бях виждал такива семейства, че и така масово. Май ще пускам обявата за отводки. А и нещат да умират тази година -това е. Е, по едно време се разкаля терена, дето на всеки кошер правех : ПУ, ПУ- да не ви е уроки. Проверих два за пило. Единият имаше на 3.10.2017 запечатан маточник, сега видях майката и малко пило. Другия е интересен, защото пак ми обърка знанията. Бях писал, че майката спря рано, на 28.08. нямаше открито пило. Не е подхранван за пило и за зимни пчели. Хайде дайте идея- как така сега е пълен с пчели, наравно с тези, които гледаха пило септември, че и октомври ( също без подхранване, изключая сиропа с hivealive ). Няма и подмор повече от другите.
    Видях му майката, има прясно наснесени яйца.
    Брей да не повярваш, прихванал си нещо от това което казвам ихихихи, ама пробвай и другите неща, белким някой ден, като ме видиш да ме потупаш по рамото и да кажеш, евала майстор си.

  2. #1622
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Брей да не повярваш, прихванал си нещо от това което казвам ихихихи, ама пробвай и другите неща, белким някой ден, като ме видиш да ме потупаш по рамото и да кажеш, евала майстор си.
    Еха, чешеш си яко егото. Какво видя от твоите работи, че не разбрах. Всичко което виждаш ( четеш ) е от времето, когато ти не беше виждал пчела и ходеше прав под масата. Да не излезе, че ти си плагиатствал.

  3. #1623
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2011
    Мнения
    29
    Това е едно много Елегантно решение на изолатор:https://www.youtube.com/watch?v=3UvxhOHJ-Ng.Заслужава си гледането,а аз стягам за изпитване на Хмара фабрични,на Малихин в разните варианти и струва ми се,че на Миленин ще е най-доброто попадение...Поздрави и благопожелания!

  4. #1624
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Аз пък на 19.01 намерих една изхвърлена майка пред един кошер.Вчера пчелите от този кошер носеха вода при 6 градуса.Не можах да ги проверя в какво състояние са.
    Как разбра,че носят вода?Моля!

  5. #1625
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Как разбра,че носят вода?Моля!
    Имат си поилка и от поилката наблюдавам в кой кошер влизат.

  6. #1626
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Аз пък на 19.01 намерих една изхвърлена майка пред един кошер.Вчера пчелите от този кошер носеха вода при 6 градуса.Не можах да ги проверя в какво състояние са.
    Преди малко проверих кошера.Видях яйца,открито и запечатано пило и не видях смисъл да открия майката.А за изхвърлената майка нямам си идея от къде се появи.

  7. #1627
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Късна самосмяна?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #1628
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В семейството е имало 2 майки (майка и дъщеря) и на старата и е дошло времето.

  9. #1629
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес пореден прекрасен ден. Правих бърз преглед ( поглед от горе ) за положението с питките и получиха лекинко, профилактично третиране за нозема. Хапват не се шегуват, кълбата са напълно разпуснати и шетат по крайните рамки. Слаби ли са силни ли са незнам, но много си ги харесвам. Носят мижави топчета прашец ли ярма ли, но имаше и такива с доста жълт цвят.
    Снимка0554.jpg

    Като гледам пчели няма, пък омахали фондата.

  10. #1630
    И при мен положението е подобно. Една загинало "семейство", писах семейство в кавички, защото беше една тартовка на която бутнах майка ноември месец и въпреки че имаше пчели (вероятно стари) е умряло. Иначе си бяха приели майката и бяха изяли и те един килограм храна но както се казва естествен подбор. Всички останали са на ниво имам 3-4 между 3-4 междурамия но ще избутат. Едно от тях проверих за пило и имаше колкото цигарена кутия. Сложих им още малко храна, въпреки че не беше нужно защото запасите им ще позволят да изкарат още една зима. Мисля повече да не ги бутам и да си пия виното ( добре че заредих скоро)
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри p1.jpg‎  
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 163 от 239 ПърваПърва ... 63113153161162163164165173213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •