Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 239 ПърваПърва ... 513141516172565115 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 2387
  1. #141
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Миналата година бях забелязал че рапицата започва да дава нектар след около 10 дена от първият цвят. А че е хибрид това не гои мисли то освен хибрид друго няма

  2. #142
    Тя е цъфнала от 15 дена а сега е жълто море и освен агресивни пчели и прашец друго не е дала. Но аз съм доволен разви ми семействата
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Добре си ти Янев.При мен започнаха да задръстват плодника и майката няма къде да снася.Само чакат да се освободи килийката и я пълнят с нектар.Не знам какво да правя за да не слагат в плодника.Ще се блокира развитието,за кориандъра ще съм жива мъка.

  4. #144
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    При мен има доста акация, която цъфна в началото на май - 2-ри, 3-ти. Преди два дни надникнах в няколко магазина и положението е отчайващо. Само на по 1-2 рамки имаше качено нектар, в повечето изобщо нямаше пчели. Гледам сега драката е изкарала цветни бутони, да видим какво ще излезе от нея...

  5. #145
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Земляци,как е драката започна ли при вас,от акацията и рапицата(саморасла,продълж аваща да цъфти )нищо ,но всички са в магазините и градят яко.Кога очаквате липата и кориандъра ?

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Драката е на около 70 процента,но тези превалявания бъркат много работата защото измиват нектара.Кориандър за съжаление тази година нямаме и работата е зле.

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев
    Драката е на около 70 процента,но тези превалявания бъркат много работата защото измиват нектара.Кориандър за съжаление тази година нямаме и работата е зле.
    Петко-за да измие нектара ,този дъжд,е трябвало преди него да има други даждове,за да има нектар в драката,а тя в момента от тази суша няма влага-нектароотделяне така че, приятелю драката-чилия,тази година без нея.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #148
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    НЕ е така точно,на драката нектарниците са много плитки и буквално нектара се вижда как лъщи отгоре.Но наистина е голяма суша,цепнатините са такива,че мога да си вкарам дланта в тях.Ако не падне дъжд,сме оле мале тази година,м/у другото някъде ми попадна прогноза за юни-дават го дъждовен.Дано да повали,че и от слънчогледа няма да вземем мед.

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Определено ако не завали тези дни слънчогледа ще го гледаме само как цъфти. Утре ще видя дали от драката нещо ще има ама не са ми големи надеждите.

  10. #150
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Почти нищо няма от драката засега,много е зле работата.

 

 
Страница 15 от 239 ПърваПърва ... 513141516172565115 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •