Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 160 от 239 ПърваПърва ... 60110150158159160161162170210 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,591 до 1,600 от общо 2387
  1. #1591
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.
    Ако те се обърнат на 180* и тръгнат с два пъти по - големи крачки за да наваксат нашите "големи крачки".

  2. #1592
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.
    Да живеят оптимистите.

  3. #1593
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще са наложи тогава да вървим с големи крачки да ги стигнем.
    Да не ни останат само изтърканите цървули. С такива бодри крачки строяхме социализЪма и загробвахме капитализма.

  4. #1594
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да не ни останат само изтърканите цървули. С такива бодри крачки строяхме социализЪма и загробвахме капитализма.
    Тогава зависеше от партията, а сега от нас самите. Има доста разлика.

  5. #1595

  6. #1596
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тогава зависеше от партията, а сега от нас самите. Има доста разлика.
    ДА бе. Тя затова " демокрацията " е най- великото откритие в човешката история. Като ги образоваш и вече не можеш да ги лъжеш, че бог решава нещата, измисляш филма: как народа гласува и решава кой ще кара влака. Явно ще има демокрация още 1000 години.

  7. #1597
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Колеги моля да споделите какво е положението в Ямбол - Ст.Загора. Много съм притеснен за мойте пчелички, как ли са. В момента съм далеч от тях (чужбина), но постоянно си мисля за тях. Как се движът тази година с запасите. Имам ДБ10 и ЛР. Гледам всички вече са подхранили, а моите вероятно чакат. Благодаря на отзовали те се колеги!
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  8. #1598
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Запасите са много добре. Ако си имал 10+ см. венец си ок. Еаботи си спокойно.

  9. #1599
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Сутринта беше мижаво време и тръгнах без кеф. Пътьом се отбих да взема малко захар, викам си : ако не за пчели, ще отиде за ракия, няма да стане зян. На пчелина тук -там мърдат, гледам 12 градуса. Като пекна едно слънце,та чак топло стана .Запалих пушалката и тръгнах да видя какво става с питките. Абе много я хапват тази фонда, ще ме набутат. Това, което видях под изядените питки ми стопли душата, май скоро не бях виждал такива семейства, че и така масово. Май ще пускам обявата за отводки. А и нещат да умират тази година -това е. Е, по едно време се разкаля терена, дето на всеки кошер правех : ПУ, ПУ- да не ви е уроки. Проверих два за пило. Единият имаше на 3.10.2017 запечатан маточник, сега видях майката и малко пило. Другия е интересен, защото пак ми обърка знанията. Бях писал, че майката спря рано, на 28.08. нямаше открито пило. Не е подхранван за пило и за зимни пчели. Хайде дайте идея- как така сега е пълен с пчели, наравно с тези, които гледаха пило септември, че и октомври ( също без подхранване, изключая сиропа с hivealive ). Няма и подмор повече от другите.
    Видях му майката, има прясно наснесени яйца.

  10. #1600
    Здравейте колеги! Първата лекция на Пчеларско Сдружение Бургас ще се проведе на 31.01 2018 година, начален час 18:00, в сградата на Областната Управа на град Бургас ул. Цар Петър 1 Локация: http://www.bgmaps.com/link/34481fb27...b6bae641174736. Тема на лекцията Технология на работния процес. Лектор ще бъде Димитър Станчев на 32 години от град Бургас, собственик на 1200 кошера в разположени 14 пчелина. Пчелните семейства се отглеждат от полите на Странджа в село Извор, с.Зидарово, с.Индже войвода, с.Младежко, с.Бяла вода, с.Калово, общо три общини в област Бургас. Пчелар на Бургаска Област за 2015 годинa.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 160 от 239 ПърваПърва ... 60110150158159160161162170210 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •