Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 81 от 239 ПърваПърва ... 3171798081828391131181 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 801 до 810 от общо 2387
  1. #801
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Днес след 9 дена и 8 часа ,най накрая си прегледах кошерите.Както някой писа прегледите станаха 2 -в 1 .Какво е положението . Ако бях поет да го опиша с метафори ,щях да напиша :Тази есен смятах да хващам паламуда с риб 4,80 +40 коня мотор.Да ,ама не.Нещо ,като цяло не ми харесва работата.Незнам какво да мисля ,какво да пиша ,незнам какво вие ще кажете.Аз ще спирам употребата на О.К.- до второ нареждане.Тези еретични мисли ми идват ,защото имам 3 пет рамкови резервни семейства ,които не третирах и са перфектни.Най -зле са семейства с купени майки от 2012г.Явно не им понася О.К.За тези ,които ще кажат ,че майките са стари : винаги / почти/ сменям майките на третата година.Имам доста от 2012 ,които са добре.Шах --мат.Ще пада голяма борба и голямо хранене.Пилците ги преброихме ,да видим какво ще снесат.
    Колега трябваше да не третираш 10 семеиства с ОК ЗА ПРОБА и да видиш какво щеше да стане с тях и тогава да правиш изводи,виждам че имаш и носталгия по варостопа две години си имал нулева смъртност що не продължи само с него сега нямаше да се оплакваш от ОК ,разбрахме че пилците са слаби а мажеше и да са изфирясали.

  2. #802
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    повторение на пост

  3. #803
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега трябваше да не третираш 10 семеиства с ОК ЗА ПРОБА и да видиш какво щеше да стане с тях и тогава да правиш изводи,виждам че имаш и носталгия по варостопа две години си имал нулева смъртност що не продължи само с него сега нямаше да се оплакваш от ОК ,разбрахме че пилците са слаби а мажеше и да са изфирясали.
    Ха-Ха.Аз не мога ли да пускам провокации ,като теб?

  4. #804
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Страшни конспиратори сте старите пчелари,нищо не казвате от вашия маисторлък на нищо ново не вярвате и само правокации са ви в главата,направих си труда прочета малко от мненията ти по темите ,любознателен си но нищо не споделяш.

  5. #805
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Страшни конспиратори сте старите пчелари,нищо не казвате от вашия маисторлък на нищо ново не вярвате и само правокации са ви в главата,направих си труда прочета малко от мненията ти по темите ,любознателен си но нищо не споделяш.
    Защо да споделя с другите и аз съм се замислял да ли да го правя.Аз се смятам за хоби пчелар,отглеждащ 340 бр от 14 год.Как да дадеш мнение като от есента ми казват,че щом ги отглеждам в Странджа и имам загуби съм без акъл,малоумник,неразбиращ от пчели и искащ държавата да вземе мерки/демек пари/.През всеки 10-15 дена ми показват статий и мнения на хора който затвърждават общото мнение,че съм такъв,и аз като мислещ човек/така се надявам поне :-) :-) :-) /как да дам мнение.Нали ако някой начинаещ пчелар започне да практикува това което пиша,ще измрат и неговите пчели.После ще се чуствам виновен от сполетялото ги нещастие.Ако се занимавах с продажба на майки и отводки си е изкушаващо да ги заразя с нещо от което умират и заразяват другите около тях,така ще си създам непрекъснат прилив на клиенти :-) :-) :-) :-) :-) .

  6. #806
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо да споделя с другите и аз съм се замислял да ли да го правя.Аз се смятам за хоби пчелар,отглеждащ 340 бр от 14 год.Как да дадеш мнение като от есента ми казват,че щом ги отглеждам в Странджа и имам загуби съм без акъл,малоумник,неразбиращ от пчели и искащ държавата да вземе мерки/демек пари/.През всеки 10-15 дена ми показват статий и мнения на хора който затвърждават общото мнение,че съм такъв,и аз като мислещ човек/така се надявам поне :-) :-) :-) /как да дам мнение.Нали ако някой начинаещ пчелар започне да практикува това което пиша,ще измрат и неговите пчели.После ще се чуствам виновен от сполетялото ги нещастие.Ако се занимавах с продажба на майки и отводки си е изкушаващо да ги заразя с нещо от което умират и заразяват другите около тях,така ще си създам непрекъснат прилив на клиенти :-) :-) :-) :-) :-) .
    Не буди звяра! От няколко дни го е хванала липсата. Той ще ти обясни как да си излекуваш пчелите и да вадиш по 200кг/кошер. Само трябва да му дадеш кредитната си карта и гледай какви здрави пчели ще имаш.
    Ние тези неща не ги разбираме . И от отводки също не разбираме Ще си умрем гладни!...да знаеш!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #807
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    баща ми пчеларства любителски от 1988 есен и пролет третираше с варостоп и имаше и смъртнос и пълзящи пчели от 2 години есен с екостоп пролет с варостоп и няма никакъв проблем но целия пчелин е ограден с лофант който много хубаво мирише

  8. #808
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    баща ми пчеларства любителски от 1988 есен и пролет третираше с варостоп и имаше и смъртнос и пълзящи пчели от 2 години есен с екостоп пролет с варостоп и няма никакъв проблем но целия пчелин е ограден с лофант който много хубаво мирише
    Баща ми пчеларства любителски от 1988 г.. Есен и пролет третираше с варостоп, имаше и смъртност, и пълзящи пчели. От 2 години есен с екостоп, пролет с варостоп и няма никакъв проблем, но целия пчелин е ограден с лофант, който много хубаво мирише.

  9. #809
    От 2 години есен с екостоп, пролет с варостоп и няма никакъв проблем.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  10. #810
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    а можели да е от лофанта solaris преведи

 

 
Страница 81 от 239 ПърваПърва ... 3171798081828391131181 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •