Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 239 ПърваПърва ... 1523242526273575125 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 2387
  1. #241
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    Да ,някой блъскат само долу
    По това време е нормално да блъскат долу дори е желателно.Каква паша очакваш след слънчогледа?Яйцата снесени през юли няма какво да правят през август.В края на пашата пчелите ще качът меда горе(не всичкия) и ще направят място на майката.По друг начин стоят нещата ако след пашата предстоят други паши.

  2. #242
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Благодаря,е това ми беше много полезно

  3. #243
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Цитат Първоначално публикувано от medved68
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Работата със слънчогледа хич не е добра,в момента късният е почти прецъфтял заради голямата суша в нашия район...Преноса на нектар е доста слаб,пчелите не могат да запечатат плодниците с мед,а какво остава за по горните магазини,в чудо съм се видял от тази невиждана суша....Времето е против нас
    Много лошо ни подминават дъждовните облаци,все вали на едно и също място и това си оказва влияние...Дъждовете не са разпределени равномерно...Мухата е чувствително намаляла,направо не знам как ще ги оправям за зимата...Всяка година става все по лошо
    къде е тази суша бе колега?
    ?

    Аз съм от гр.Раднево,но не искам да споменавам местоположението на пчелина... wink;

  4. #244
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    32
    При мен е следното - всичко е в плодниците. Магазините или не са барнати, или където са, то буквално са барнати - на по 1-2 рамки. Не е като да няма слънчоглед. Има и влага. Няма градеж, нямат мерак да се качат горе. Уж си летят като луди, но на зле вървят нещата
    Надявам се да се похвалите с далеч по-добри резултати! Уви аз не мога

  5. #245
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Просто няма достатъчно пчела да се качи горе.плодниците ми също са претъпкани.утре или в неделя ще ходя да ги освобождавам.Така е тази година.

  6. #246
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    32
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    Просто няма достатъчно пчела да се качи горе.плодниците ми също са претъпкани.утре или в неделя ще ходя да ги освобождавам.Така е тази година.
    Я дай малко акъл и на мен, колега wink;

  7. #247
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    32
    Пчела имам, колкото искаш, мед - само долу...

  8. #248
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Какво значи пчела имам колкото искаш!Щом нямаш пчела в магазина,значи нямаш достатъчно.

  9. #249
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Явно след последния дъжд е имало доста нектар и са качвали в магазините. Мислех днес да вадя ама не е готов още, капеше и се отказах. Другата седмица. Отворих няколко да видя как е долу и по две рамки имаше мед почти запечатан всичкия. Ще го вадя и него, че да освобождавам място за майката.

  10. #250
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Около Бургас започнаха на зле нещата.
    Топло, после застудя и нещо се объркаха, После се стопли и валеше на често.
    Уж имаше пчели, имаше и кориандър, но взеха малко от него, даже много малко.
    По едно време си мислех че ще сме на нула.
    Слънчогледа около мен беше сят на 2 или 3 етапа и започна да цъфти първо единия, после другия, преваля и нектара тръгна.
    Добива няма да е като миналата одина.
    Тази година ще вадя мед от 17 сем. и можеби ще е колкото миналата година вадих от 13
    Колкото толкова.
    Миналата година от ранните отводки извадих по 5-6кг. мед (от магазините)
    Тазги година ранните отводки едвам напълниха корпуса.
    Общо взето не вървеше на добре от началото на годината, но такава е нашата работа.

    Какво да кажат колегите около които имаше рапица и след като я напръската маи месец ги върнаха в 1-ви клас........
    Както гласи една древна легенда, пчелите са поискали от Бог да им помогне да защитават меда, който произвеждат. А Бог им отговорил: “Ще ви дам оръжие - остро жило, пълно с отрова. Но да знаете - ако една от вас го насочи срещу човек - пчелата ще умре, а човекът ще се излекува от болестите си”

 

 
Страница 25 от 239 ПърваПърва ... 1523242526273575125 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •