Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 239 ПърваПърва ... 3442434445465494144 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 2387
  1. #431
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз направих грешка, защото бързам. Вадя меда по следния начин, дърпам една количка в която имам 2 магазина. Вземам изцентрофужени и слагам пълните пити вътре и завивам с едно парче плат. До неделя нямах проблем, но от вчера започнаха да надушват и става страшно....

  2. #432
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Аз пък вече официално приключих с ваденето на мед.Обиколих пчелините и извода е следния,мед няма или поне не е този които очаквах да има,яко нападение и абсолютно нищо за бране от пчелите.
    Два от пчелините ми в района на ТЕЦ 2,са пълна скръб,досега толкова слабо не е било,не можаха да напълнят по един магазин.
    Такова бързо прецъфтяване на слънчогледите не е било,ранния и късния се изравниха и за една седмица напълниха и почерняха.Тези дъждове съсипаха всичко.Определено това е НАЙ-ЛОШАТА ПЧЕЛАРСКА ГОДИНА откакто съм пчелар.Кой ти очаква най-горещия и сух месец през годината да няма топлина и слънце.

  3. #433
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina Виж публикацията
    Аз пък вече официално приключих с ваденето на мед.Обиколих пчелините и извода е следния,мед няма или поне не е този които очаквах да има,яко нападение и абсолютно нищо за бране от пчелите.
    Два от пчелините ми в района на ТЕЦ 2,са пълна скръб,досега толкова слабо не е било,не можаха да напълнят по един магазин.
    Такова бързо прецъфтяване на слънчогледите не е било,ранния и късния се изравниха и за една седмица напълниха и почерняха.Тези дъждове съсипаха всичко.Определено това е НАЙ-ЛОШАТА ПЧЕЛАРСКА ГОДИНА откакто съм пчелар.Кой ти очаква най-горещия и сух месец през годината да няма топлина и слънце.
    Тя годината е лоша за какво ли не. Сега трябва да се храни и стягат семействата, че може и по-лошо да стане.

  4. #434
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    ДНес и аз приключих с ваденето на единия пчелин.От 180 бр пролетта,70 бр отводки и 21 теникий мед.

  5. #435
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Извинявай,ама това е голяма трагедия!От кошер по няма и 3 кг.! И като гледам за каква бройка става въпрос,предполагам че,това е основната ти работа.

  6. #436
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Доскоро беше между другите,но все пак съм добре,сравнено с колегите около мен.Единия колега е изкарал от 40 бр близо/незнам колко са точно/6 буркана мед.Значи немога да се оплача.

  7. #437
    Като цяло годината е лоша на много места, при мен въпреки че ме изтровиха точно преди да цъфнат липите, пчелите се възстановиха и благодарение на това че слънчогледа беше на 500-600 метра от пчелина взех почти по тенекия от кошер, това е общо с кориандъра. Гледам вкарват по малко нектар по 2-3 рамки напръскано в магазините но вероятно ще им го оставя на тях. Колкото толкова до 10-тина дена ще третирам и почвам да подхранвам
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #438
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Интересно е да се отбележи,че в някой райони добива на мед е сравнително добър или отличен,но във други(пример моя пчелин до ТЕЦ 2 Ковачево),работата е плачевна.Това да не могат да ти запечатат питите цял сезон си е пълна трагедия.

  9. #439
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Изглежда цялата работа е от региона в който пчеларстваме и каква ти е основната паша.Който е чакал на липа,акация е пълен провал.Но при слъчогледа работите стоят по друг начин,там положението е по-добро.Тези добиви който колегите са посочили са доста демотивиращи!

  10. #440
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Сльнчогледа ни спаси на места. От кориандьра взех по 10-12 кг. а от сльнчогледа по 18-20 общо от 75 кошера - 90 тенекии. И то благодарение на това, че при нас сльнчогледа цьфна рано и хвана десетина хубави дена. При тези дьждове обаче не ме е напуснала надеждата да хванем още малко мед дори и септември. Струва ми се че пило ще има до кьсно тази година.

 

 
Страница 44 от 239 ПърваПърва ... 3442434445465494144 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •