Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 82 от 239 ПърваПърва ... 3272808182838492132182 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 811 до 820 от общо 2387
  1. #811
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    а можели да е от лофанта solaris преведи
    А може ли да е от лофанта? solaris преведи.

    Лофанта предполагам не е цъфнал тази година за първи път и вероятността да е от него, е малка. Но всички билки имат някаква целебна сила, а защо и той да няма.

  2. #812
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Много неприятно време.Рапицата започва да цъфти,а то вятър и студ.
    И за капак от неделя пак започва да вали.

  3. #813
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тази есен,началото на ноември третирах с ОК по рецептата на Скутелатора с пулверизатор.В четвъртък по обяд третирах 8 бр пак по същия начин,и открих една отводка с шепа пчели без майка.Останалите не ми е останало време да ги проверя.Днес погледнах какво е паднало на дъното/фазер/,3бр без акар,2бр с един,2бр с два и 1 бр с десет кърлежа.Този с десетте броя със сигурност имаше пило когато ги пръсках първия път,той бе един от най силните през есента,а и сега има един магазин с пило.Незнам дали въобще майката е прекъснала да снася,:-) :-) :-) :-) ,цяла зима си беше на сухата захар.От Добрич си взимах байварол и мисля да ги сложа на два броя от тез дето нищо не падна,за контрола.
    Това го бях писал на 28.03.Днес пак ги погледнах,този с 10 бр имаше 9 акара,единия с два акара този път имаше и той 9 акара,един имаше 2 бр и един 3 бр,другите нямаха нищо.Забравих да сложа лентите,утре ако отдаде време пак ще отида.Днес прегледах 150 бр по системата няма ли никой в хранилката,проблем,че духаше едно гадно студено вятърче.Намерих два броя,майка с шепа пчели и три,без майки.Набързо ги обединих едно с друго като едната търтовка е оставих резерва,че има аще бройки за гледане,да няма изненади.

  4. #814
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Т.Намерих два броя,майка с шепа пчели и три,без майки.Набързо ги обединих едно с друго като едната търтовка е оставих резерва,че има аще бройки за гледане,да няма изненади.
    Тия без майките бяха ли вече станали търтовки .Ако са като ги обединяваш с другото семейство с майка няма ли опасност да убият майката и по какъв начин ги обединяваш за да се избегне тая вероятност.
    Милен Михов

  5. #815
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Тия без майките бяха ли вече станали търтовки .Ако са като ги обединяваш с другото семейство с майка няма ли опасност да убият майката и по какъв начин ги обединяваш за да се избегне тая вероятност.
    Само едната е търтовка.Имаш два варианта.Единия е,ако кошерите ти са многокорпусни,над първия/търтовката/слагаш весник като го надупчиш малко и отгоре семейството с майката.Другия е ако си с дадан,семейството с майката да е в единия край а в другия слагаш търтовката която преди това си я опушил яко.Ако искаш може да я пръснеш с нещо за однаквяване на миризмата.

  6. #816
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Тая година нямам жертви при ЛР а на другия пчелин където са ДБ имам само една майка която все още не иска да почва да работи но тя беше септемврийска само смяна .Така ,че ще я по изчакам още малко
    Милен Михов

  7. #817
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Днеска слагах питки. Минах на твърда храна заради новото застудяване. Експерименталния кошер ме изненада с едно далаче пуснато нагоре от рамките. Интересното че е от работнически килийки. През март когато ги мъчих градиха търтееви сега сами минали на работнически. Пчелна му работа.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      184
Размер:	116.0 KB
ID:	3947
    Винаги може по-добре.

  8. #818
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Днеска слагах питки. Минах на твърда храна заради новото застудяване. Експерименталния кошер ме изненада с едно далаче пуснато нагоре от рамките. Интересното че е от работнически килийки. През март когато ги мъчих градиха търтееви сега сами минали на работнически. Пчелна му работа.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      184
Размер:	116.0 KB
ID:	3947
    Аз сипах отново течна, имайки в предвид че тамън натиснаха на пило за което имат нужда от вода а няколко дни няма да могат да излизат. Доста е студено в момента дано няма проблем.

  9. #819
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Писах дълъг пост ,но нещо се спече и не можах да го пусна.Та накратко.Станаха четири случая на майки ,снасящи само търтеи.Семействата им са силни ,което показва добро снасяне есента.Напомням ,че използвах О.К.През годините съм имал търтовъчни семейства ,но никога майки-търтовки.За майките без зъби стана въпрос.Тези май на гинеколог е трябвало да ги водя.Какво ви е мнението.

  10. #820
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Писах дълъг пост ,но нещо се спече и не можах да го пусна.Та накратко.Станаха четири случая на майки ,снасящи само търтеи.Семействата им са силни ,което показва добро снасяне есента.Напомням ,че използвах О.К.През годините съм имал търтовъчни семейства ,но никога майки-търтовки.За майките без зъби стана въпрос.Тези май на гинеколог е трябвало да ги водя.Какво ви е мнението.
    Миналата година през пролетта имах една такава, която сееше само търтиево пило макар, че както казваш ти семейството бе силно. Майката не я бях произвел, а бе от самосмяна. По вида и бе поне на две години. Отдадох го на това, че вероятно търтейте които са я оплодили са били на "лява резба", та не са си свършили работата. :D Абе най-вероятно е свършила семенната течност, та е минала само на неоплодени. Е, ...отлетя към райските полета. Отново през миналата пролет имах и едногодишна произведена от мен майка, която през есента осеменяваше съвсем нормално, а през пролетта не. Това не го отдавам на ОК, защото тогава не ползвах такава. През тази есен третирах с ОК за първи път и освен две от шест септемврийски отводки други загуби нямам.
    Keep Walking...

 

 
Страница 82 от 239 ПърваПърва ... 3272808182838492132182 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •