Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 75 от 239 ПърваПърва ... 2565737475767785125175 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 741 до 750 от общо 2387
  1. #741
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Янчо,не 50% да не са много повече,а и са.На този комунистически запартък,вече и наборите му от Бургас а и от другаде го отбягват,да не говоря пък за членове в тъй наречено (областно дружество)смях от всякъде.Нека го отдадем на годинките му.
    Малко или повече не това е важното по важното е че човека има смелост и достойнство да каже,причините за така наречената ГОЛЯМА смъртност.Изводите всеки сам да си ги прави
    Милен Михов

  2. #742
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Янчо,не 50% да не са много повече,а и са.На този комунистически запартък,вече и наборите му от Бургас а и от другаде го отбягват,да не говоря пък за членове в тъй наречено (областно дружество)смях от всякъде.Нека го отдадем на годинките му.
    Интересно защо, когато някой иска да ви отвори очите...вие си мислите обратното и го обвинявате във всички грехове? А и след "рев отвсякъде", защо пък да няма и "смях отвсякъде"? Забавлявайте се!
    Working....

  3. #743
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес след 9 дена и 8 часа ,най накрая си прегледах кошерите.Както някой писа прегледите станаха 2 -в 1 .Какво е положението . Ако бях поет да го опиша с метафори ,щях да напиша :Тази есен смятах да хващам паламуда с риб 4,80 +40 коня мотор.Да ,ама не.Нещо ,като цяло не ми харесва работата.Незнам какво да мисля ,какво да пиша ,незнам какво вие ще кажете.Аз ще спирам употребата на О.К.- до второ нареждане.Тези еретични мисли ми идват ,защото имам 3 пет рамкови резервни семейства ,които не третирах и са перфектни.Най -зле са семейства с купени майки от 2012г.Явно не им понася О.К.За тези ,които ще кажат ,че майките са стари : винаги / почти/ сменям майките на третата година.Имам доста от 2012 ,които са добре.Шах --мат.Ще пада голяма борба и голямо хранене.Пилците ги преброихме ,да видим какво ще снесат.

  4. #744
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Не може да сравняваш здравословното състояние на отводки със стари семейства?!
    На мен ми изглежда, че някъде бъркаш нещо. Вземи мерки (освен намерението за спиране на ОК) за да не се окажеш на опашката за отводки догодина.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #745
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Днес след 9 дена и 8 часа ,най накрая си прегледах кошерите.Както някой писа прегледите станаха 2 -в 1 .Какво е положението . Ако бях поет да го опиша с метафори ,щях да напиша :Тази есен смятах да хващам паламуда с риб 4,80 +40 коня мотор.Да ,ама не.Нещо ,като цяло не ми харесва работата.Незнам какво да мисля ,какво да пиша ,незнам какво вие ще кажете.Аз ще спирам употребата на О.К.- до второ нареждане.Тези еретични мисли ми идват ,защото имам 3 пет рамкови резервни семейства ,които не третирах и са перфектни.Най -зле са семейства с купени майки от 2012г.Явно не им понася О.К.За тези ,които ще кажат ,че майките са стари : винаги / почти/ сменям майките на третата година.Имам доста от 2012 ,които са добре.Шах --мат.Ще пада голяма борба и голямо хранене.Пилците ги преброихме ,да видим какво ще снесат.
    А как я ползваш тая О.К.?Обливаш еднократно през зимата? Пулверизираш многократно през лятото? Обгазяваш с пари от изпарител?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #746
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Не може да сравняваш здравословното състояние на отводки със стари семейства?!
    На мен ми изглежда, че някъде бъркаш нещо. Вземи мерки (освен намерението за спиране на ОК) за да не се окажеш на опашката за отводки догодина.
    Сиурно. Не знам ,старите може да имат повече патогени ,но се шашкам ,зощото отводките са със същите стари рамки.Направени са от същите стари семейства.За последното-пепел ти на устата.

  7. #747
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А как я ползваш тая О.К.?Обливаш еднократно през зимата? Пулверизираш многократно през лятото? Обгазяваш с пари от изпарител?
    За първи път есента ползвах О.К.Много се чудих ,даже и пушалка правих.Накрая третирах два пъти чрез напръскване по рецепта Скутелатор,края на август.Нищо не искам да внушвам за О.К.Ако не се лъжа Ник е третирал така и при него заявява бавно развитие.Пак ще пиша : ако повече хора споделят -ще намерим верния път.

  8. #748
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    И при мен тази година забелязва по висока смъртност при майките. Третирам по рецептата на scutellator чрез пулверизиране. Третирах 3 пъти август и един път ноември.

  9. #749
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Четвърта година третирам с мравчена и оксалова- пролетта и есента при 20-25гр. с мравчена и късна есен с оксалова чрез накапване и 2-3 пъти лятото чрез напръскване по scutellator и нямам проблеми. Струва ми се че тая година закъсняват с развитието, но го отдавам на времето. Нямам загубени майки.

  10. #750
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    И при мен тази година забелязва по висока смъртност при майките. Третирам по рецептата на scutellator чрез пулверизиране. Третирах 3 пъти август и един път ноември.
    Керчев , от колко години ползваш О.К.? Като цяло как са семействата при теб?

 

 
Страница 75 от 239 ПърваПърва ... 2565737475767785125175 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •