Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 73 от 239 ПърваПърва ... 2363717273747583123173 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 721 до 730 от общо 2387
  1. #721
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    И аз да питам. Втория корпус на многокорпусните, кога си го сложил?
    Втория си е там от миналата година пълен с мед сега го превземат, кошерите са 12 ки и питите са с пило на 50-60 процинта,над тях има един магазин от есента пълен с мед да знам че има и те та виждат че има.

  2. #722
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2014
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Странджа
    Дълбоко в южна Странджа пилото е на 2-3-4 пити при проверените дотук кошери. Вчера беше чуден ден, днес обаче си беше зима. Джанката я сънувам от нова година, но още не мога да кажа че е цъфнала, срамува се нещо, а на пчелите им се избухва, усещам ги...:-)

  3. #723
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Втория си е там от миналата година пълен с мед сега го превземат, кошерите са 12 ки и питите са с пило на 50-60 процинта,над тях има един магазин от есента пълен с мед да знам че има и те та виждат че има.
    А аз през цялото време тъпеех Дамянов ,от къде е откраднал технологията на дванадесетака.

  4. #724
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    А аз през цялото време тъпеех Дамянов ,от къде е откраднал технологията на дванадесетака.
    Какво не ми харесваш на технологията
    При мен са изяли 100-200грама сироп от началото на годината . Не съм правил снимки колко пчела има вътре, че някой ще ме замери с камъни и ще каже, че съм събирал семейства.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #725
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Кой твърди ,че не я харесвам.Половин час писах за осем рамкови ,ама акъла ми все беше на дванадесет рамкови. Хеле като прочетох колегата ,какво е писал .

  6. #726
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    За пореден път се убедих че напук на логиката ,пчелите си правят каквото си знаят ,въпреки по студената пролет пчелите са се развили по добре от миналата година , от 10 дена използвам всяка отдала се възможност да преглеждам пчелите и семеиство с по малко от 4-5 пити с пило и пчели няма а болшинството са с 7-8 и 10 рекордьора с 9- 10 ДБ, многокорпосните подготвят горния корпус идо дни маиката ще е горе .
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Втория си е там от миналата година пълен с мед сега го превземат, кошерите са 12 ки и питите са с пило на 50-60 процинта,над тях има един магазин от есента пълен с мед да знам че има и те та виждат че има.
    7 - 8 - 9 и 10 рамки не са 50 - 60 %

  7. #727
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кой твърди ,че не я харесвам.Половин час писах за осем рамкови ,ама акъла ми все беше на дванадесет рамкови. Хеле като прочетох колегата ,какво е писал .
    Пу...кат трябва ши тургам по едно лист стиропор вътре и ще го докарам до 8 рамки. Ха от 8 направи 12 рамков
    Междо другото сериозно: Много си изпатих с една преградна в лежак и семейството едва го спасих. Лежака отива в печката, но ме е яд за семейството.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #728
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Що ве ? Да не мина зад преградата ?

  9. #729
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Що ве ? Да не мина зад преградата ?
    Семейството не мина, но мишката...
    Стар кошер и гадината се е наместила вътре скоро(не е зимувала вътре). Направила си е дупка и кеф ти топло, кеф ти манджа. Чак под кошера в земята си е направи дупки.
    Абе мирише ми на кисело...отварям и вътре няма да ти кажа какви поразии е правила. Вдигам рамка и гадината скача от рамката и отбратно в кошера. Баща ми седи до мен и ляга да се смее, а на мен ми се плаче.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #730
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е - неволята учи.Щом си го спасил -това е важно.Ще го вкараш в пътя ,зимата си отива.

 

 
Страница 73 от 239 ПърваПърва ... 2363717273747583123173 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •