Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 239 ПърваПърва ... 1858666768697078118168 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 2387
  1. #671
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Много ми е интересно откъде колегите си купуват отводките. Може ли в дъното на цялата работа да се окаже развъдната асоциация със болните от церана отводки.

  2. #672
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    И преди години не говореха добро за Манол в Бургас ,но не съм си представял такъв негативен имидж ,в национален мащаб.Най -добре хората от Царевско да излезнат на светло ,за да се разбере какво става при тях ,а и не само там.

  3. #673
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Е....не за всички! Ето - за колегата Янев той е икона, но за малко по-интелигентните е нищо повече от Андрешко!
    Working....

  4. #674
    Не е икона за мен но и нищо лошо не съм видял от него че да провеждам негативна кампания срещу него не само тук а и в фейсбук. А от Недялко и Костадин Лалови съм получил само помощ и добрина което за мен е безценно! Когато и да съм се обадил винаги са ми помагали!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #675
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Янев, аз не провеждам негативна кампания! Горе ясно съм изразил становището си по възникналия проблем, а то беше потвърдено и от Стоян Тодоров! Не може група самозванци да правят от дивотията си национална трагедия като при природно бедствие - това е нагло и обидно за цялата пчеларска общност, а и за цялата общественост! А там какви са ви отношенията....въобще не ме интересува (може да се пипате и по гъзовете, ако искате).
    Working....

  6. #676
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Като влязат вьв форума 16-17 годишни и най-напред започнат да пишат в темата "пчеларството като бизнес" и започнат да смятат колко се изкарва от 30,50,100 кошера, моля ви се обяснете им, че пчелари с 50 годишен стаж нямат пукната пара да си покрият смьртността а чакат на дьржавата за 80 лв.
    Винаги може по-добре.

  7. #677
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Царя на мановия мед ако не беше смукал от държавата лесни пари ,щеше да си гледа пчелите както трябва все пак е бил пчелар на годината предполагам ги чува пчелите , обаче с тези измислени програми никои не следи какво става реално с пчелите освен че маиката стана 18лева отводката 130 лева няма насреща проверка даи аджеба да видим колко мед е изкарал бонифицента ,колко от скъпите маики и отводки са изкара ли зимата.Манол ще реве за още пари ,децата на програмите искат яко отглеждане и маи са забравили как се гледат пчелите.

  8. #678
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Напълно съм съгласен,че където има пари,винаги ще има тарикати и корупция.В случая обаче,мен ме интересуват причините за тази смъртност.Предполагам,че това важи за всички нас като пчелари.Ако пчеларят сам си е виновен,не виждам причина някой друг да му оправя бакиите.Нека обаче бъдем обективни и оставим настрана личностните конфликти.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #679
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Матеев, ти си бизнесмен. Какво може да се очаква, ако на прост и глупав човек дадеш 150 000 лв? Манол взе тези пари, направи от 500 семейства 2000 (био сертифицирани са, а се знаеше че се договарят 35 евро на семейство за тази година) и....отиде август на екскурзия!!! Пчелите - кучета ги яли! Очакваше, че тази година ще вземе още 350 000 по НПП и ще популяризира отново световно известната амброзия - странджански манов мед. Но...пак греда! И в "безтегловност" реши да опищи цялата общественост с настаналата трагедия, но....не пропусна нагло и пред всички да си поиска по 70-80 лв. на загинало от безхаберие и нехайство пчелно семейство!
    Определено си болен мозък,човек криещ се зад някакъв псевдоним ,ами тази помия дето я ръсиш на всеслушание много лесно може да се провери от всеки четящ форума дали е достоверна.Ама излез и на светло да те видят кой си ,та да те оплюят после всички задето си ги подвел(или тези поне които си)

    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    vanHanegem не разпространявай грешни данни Манол Тодоров няма 2000 кошера и са доста доста по малко, поне не говоря на изуст и пак провери по точно дали там отидоха парите за популялизиране на меда. По този начин с неверни данни излишно настройваш колегите срещу Манол и колегите от Странджа
    Емо, БИЙ глупака с мълчание.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #680
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Павка ,гледам ,че си си сменил района от профила.Предлагам да дадеш пример ,като кажеш с какво третираш срещу акара и нозематозата.Може и в другата тема. Искаше ми се и Лалов да сподели ,но при така развилите се дебати ...кой знае.

 

 
Страница 68 от 239 ПърваПърва ... 1858666768697078118168 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •